Гарний квітник – це не лише гарна прикраса біля оселі, а ще й оберег від темних сил. З давніх часів відомо, що квіти несуть в собі добру та світлу енергетику. Вони надають присадибній ділянці доглянутого та привабливого вигляду. А деякі квіти у складі квітнику навіть дають гідний відсіч темним силам. Саме про них і розповість далі “Один Факт”.
М’ята
В давнину існувало повір’я, що м’ята може відштовхувати темні сили від оселі. Також ця рослина притягує до мешканців будинку успіх, добробут і багатство.
Раніше листочки м’яти носили в ладанках та клали поряд з грошима у гаманець. Предки наші вірили в те, що саме м’ята вбереже подвір’я від нечистої сили.
Барвінок
Барвінок на перший погляд може здатися зовсім непримітною, тендітною квіткою але в ньому ховається потужна позитивна енергетика. В наших пращурів барвінок вважався символом кохання і шлюбу.
Не дарма в давні часи барвінком прикрашали весільні короваї, а молоді дівчата вплітали цю квітку у вінки. Вважалось, що барвінок привертає до незаміжніх дівчат увагу їх майбутнього чоловіка, що дарований самою долею.
Барвінок дуже часто саджали біля будинку. В давні часи існувала легенда, що п’ять пелюсток барвінку подарують молодому подружжю щасливе і безтурботне життя.
Кожна з 5 пелюсток барвінку мала свою символіку. Наприклад, перша пелюстка була ознакою краси, друга – ніжності, третя відповідала за пам’ять, четверта – несла із собою до оселі злагоду, п’ята – дарувала подружжю вірність у шлюбі.
Люди здавна вірили, що барвінок захищає будинок від темних сил, злого ока та заздрісних сусідів.
Мальви
Квіточки мальв у наших пращурів асоціювались із вірою, коханням та надією на щасливе майбутнє. Згідно з народними повір’ями, в квіточки мальв вселяються душі покійних пращурів. Ці квіти захищають оселю від темних сил та негативної енергії.
В давнину мальви висаджували понад парканом. Вважалось, що квіти створюють захисний бар’єр, який не дозволяє лихим людям потрапити на подвір’я.
Мальви також брали із собою в далеку подорож — щоб потім обов’язково повернутись додому.
Чорнобривці
Чорнобривці із давніх часів асоціювались у матерів із синівською любов’ю, а у дітей — із батьківською хатою. Молоді дівчата плели віночки з чорнобривців, бо ці квіти були символом палкого кохання. Чорнобривці, посаджені біля будинку – завжди нагадували коханому дівчини про неї і змушували його повертатись додому.
Старовинні повір’я, пов’язані із чорнобривцями – наголошували, що ці яскраві квіти здатні захистити оселю від темних сил.