Посів насіння моркви маϵ певні особливості. Оскільки посівний матеріал дуже дрібний — висипати його в підготовані борозенки занадто незручно. Морква, посіяна в такий спосіб — проростаϵ нерівномірно. Як то в народі кажуть: десь — густо, а десь — пусто.
Щоб посіви молодої моркви були рівномірними і їх не довелось в подальшому проріджувати — багато хто з дачників використовуϵ спеціальні способи. Вони дозволяють зробити посів морквяного насіння рівномірним і запобігти в подальшому проріджуванню сходів.
Проріджування сходів моркви займаϵ забагато часу, який можна на городі використати з більшою користю. Якщо посіви цього коренеплоду занадто густі — то без проріджування все одно не обійтися. Якщо ж його не зробити – то це призведе до загущення посадки. Під час формування та розвитку коренеплоди моркви не будуть отримувати необхідну кількість поживних речовин та виростуть маленькими.
Існують різноманітні способи, які дозволяють посіяти моркву таким чином, щоб в подальшому її не потрібно було б проріджувати та прополювати загущені посадки. “Один факт” пропонуϵ до вашої уваги 4 найбільш популярних із них.
Спосіб № 1: Посів моркви дрібкою. Висівайте моркву дрібкою, закладаючи в окремі лунки, заздалегідь зроблені у відкритому грунті. Між сусідніми луночками дотримуйтесь відстані у 10-15 см. Висівання моркви в такий спосіб дозволяϵ рослині проростати пучками, між якими залишаються вільні ділянки землі. По мірі свого розвитку кожна морквина отримуϵ усю необхідну кількість поживних речовин.
Спосіб № 2: Змішування насіння різних культур. Візьміть насіння редиски, шпинату, салату, кропу, петрушки — і змішайте із насінням моркви. Також додайте до ціϵї суміші невелику кількість річкового піску. Засипайте отриману суміш в підготовані борозенки на грядках. Редис, салат і зелень виростуть раніше, а морква проросте пізніше на вільному місці.
Спосіб № 3: посів морквяного насіння на туалетний папір. Наклейте насіння моркви на тоненький туалетний папір. Клейстер для ціϵї процедури можете приготувати самостійно із борошна. Також можна створити клейстер з картопляного крохмалю.
Нанесіть декілька крапель такого клейстеру на поверхню туалетного або іншого тоненького паперу. Далі приклейте декілька насінин моркви. Оставте паперову стрічку, щоб вона добре підсушилася. Після цього можете висаджувати насіння моркви у відкриту землю прямо в такому вигляді.
Спосіб № 4: Суміш морквяного насіння із піском. Наповніть невелике відро піском рівно наполовину. Додайте в цей пісок 2 столових ложки насіння моркви. Добре перемішайте обидва компоненти і в такому вигляді засипайте в підготовані у землі борозенки.