Приготування ідеального холодцю — справа не з простих. Ця страва виходить смачною, якщо дотримуватись певних правил та вчасно посолити бульйон.
Смак холодцю залежить від багатьох параметрів. І в тому числі від часу додавання солі. Досвідчені господині, які готують холодець вже не один рік — радять додавати в нього сіль та спеції вже після закипання.
Перед тим, як солити холодець та заправляти бульйон спеціями — необхідно зменшити вогонь під ϵмністю із ним до мінімуму. А ще – зняти пінку, що накопичилася зверху.
Сіль до холодцю додають відразу після закипання, разом із лавровим листом, чорним перцем горошком, часником, цибулею та морквою. Тільки після цього каструлю накривають зверху кришкою та варять приблизно 2 години.
Процес варіння холодцю досить тривалий і займаϵ декілька годин. Солити цю страву на початку варіння не варто, тому що під час довгого приготування бульйон маϵ властивість випаровуватися. І сіль, додана на початку — залишиться в каструлі, що зробить бульйон для холодцю занадто пересоленим.
Гарні господині добре знають, що воду у холодець додавати не можна, бо тоді бульйон вийде не концентрованим та просто не застигне після розливання по тарілкам.
Отже, виправити занадто солоний бульйон для холодцю буде неможливо.
Додавати сіль наприкінці варіння холодцю теж не можна. В такому випадку мʼясо в бульйоні просто не встигне увібрати в себе необхідну кількість солі і готовий холодець вийде недосоленим.
Досвідчені домогосподарки радять додавати сіль у бульйон для холодцю приблизно за 1-1.5 години до кінця варіння мʼяса. Цього часу цілком вистачить на те, аби мʼясо в каструлі добре просолилося.
Окрема порада стосуϵться кількості солі, яку додають у холодець. Професійні кухарі радять на кожні 2 літри бульйону та 1 кг мʼяса додавати приблизно 1.5 ложки чайної солі.
Сіль для холодцю зазвичай використовують велику, адже дрібна в тій же кількості здатна суттϵво пересолити бульйон до холодцю.