Коли потрібно солити холодець: помилку допускають навіть досвідчені господині – це погіршує смак страви

Холодець — одна з найсмачніших страв, яку господині готують на новорічні або різдвяні свята. Щоб він вийшов дійсно смачним — необхідно правильно його солити. Як саме — "Один Факт" розповість далі.

Приготування ідеального холодцю — справа не з простих. Ця страва виходить смачною, якщо дотримуватись певних правил та вчасно посолити бульйон.
Смак холодцю залежить від багатьох параметрів. І в тому числі від часу додавання солі. Досвідчені господині, які готують холодець вже не один рік — радять додавати в нього сіль та спеції вже після закипання.

Холодець краще солити після закипання
Холодець краще солити після закипання

Перед тим, як солити холодець та заправляти бульйон спеціями — необхідно зменшити вогонь під ϵмністю із ним до мінімуму. А ще – зняти пінку, що накопичилася зверху.
Сіль до холодцю додають відразу після закипання, разом із лавровим листом, чорним перцем горошком, часником, цибулею та морквою. Тільки після цього каструлю накривають зверху кришкою та варять приблизно 2 години.

Процес варіння холодцю досить тривалий і займаϵ декілька годин. Солити цю страву на початку варіння не варто, тому що під час довгого приготування бульйон маϵ властивість випаровуватися. І сіль, додана на початку — залишиться в каструлі, що зробить бульйон для холодцю занадто пересоленим.

Солити холодець треба за 1 годину до кінця приготування
Солити холодець треба за 1 годину до кінця приготування

Гарні господині добре знають, що воду у холодець додавати не можна, бо тоді бульйон вийде не концентрованим та просто не застигне після розливання по тарілкам.
Отже, виправити занадто солоний бульйон для холодцю буде неможливо.

Додавати сіль наприкінці варіння холодцю теж не можна. В такому випадку мʼясо в бульйоні просто не встигне увібрати в себе необхідну кількість солі і готовий холодець вийде недосоленим.

Досвідчені домогосподарки радять додавати сіль у бульйон для холодцю приблизно за 1-1.5 години до кінця варіння мʼяса. Цього часу цілком вистачить на те, аби мʼясо в каструлі добре просолилося.

В холодець варто додавати по 1.5 чайної ложки великої солі на кожні 2 літри води
В холодець варто додавати по 1.5 чайної ложки великої солі на кожні 2 літри води

Окрема порада стосуϵться кількості солі, яку додають у холодець. Професійні кухарі радять на кожні 2 літри бульйону та 1 кг мʼяса додавати приблизно 1.5 ложки чайної солі.
Сіль для холодцю зазвичай використовують велику, адже дрібна в тій же кількості здатна суттϵво пересолити бульйон до холодцю.

Нові статті

Схожі статті

Богдан Бенюк підкорив європейське кіно: українського актора нагородили за “Кращу чоловічу роль”

Богдан Бенюк зіграв захоплюючу роль у повнометражному фільмі "Мій карпатський дідусь", за яку й отримав по заслугах, а саме він отримав нагороду.

Донька 87-річної Ади Роговцевої подякувала Богу за маму-акторку з легендарним талантом: “Мені пощастило”

Ада Роговцева є матір'ю двох дітей, однак її син пішов з життя ще у далекому 2012 році, тож нині її радує дочка Катерина, яка шалено захоплюється професіоналізмом мами.

“У нас буде…”: 38-річний MONATIK розповів, що з тижня на тиждень стане батьком втретє – хлопчик чи дівчинка?

Діма Монатік очікує на третю дитину разом із дружиною Іриною, але стать подружжя поки що не розголошує, хоча вже знають хто у них буде - як відреагували на поповнення в сім'ї їхні сини?

“Це було моє рішення”: чому Анна Сагайдачна занесла свого чоловіка в “чорний список” – давно не разом

Анна Сагайдачна нещодавно повідомила про другу вагітність, але про свого обранця акторка нічого не розповідає, хоча має за плечима два шлюби - чому артистка розлучилась із другим чоловіком?