Існуϵ три ознаки, за якими можна розпізнати той факт, що оселедець був пересолений. Звісно, ліпше за все буде зробити оселедець вдома самостійно. Тому доводиться вирушати в магазин за вже готовим оселедцем.
Спробувати оселедець перед тим, як оплачувати його на касі — неможливо. І тому на домашній стіл може потрапити геть пересолений і дуже несмачний продукт.
Щоб наступного разу обрати дійсно смачний оселедець — достатньо знати лише декілька ознак, які допоможуть впізнати занадто пересолений оселедець. “Один Факт” наводить їх нижче.
В першу чергу зверніть увагу на розмір рибки. Вона повинна бути жирненькою, бо саме таку рибу практично не можливо пересолити.
Друга порада — обирайте серед запропонованих варіантів оселедців риб-самців. Їх відрізняють за горбатою спинкою та піджатому черевцю. В самиць оселедцю спинка – пряма та рівна. А ось черевце — звисаюче та маϵ великий обʼϵм.
Нарешті, третій критерій, що вказуϵ на сильну пересоленість оселедцю — це велика щільність риби. Якщо навпомацки оселедець занадто щільний — його краще не купувати. Скоріш за все він пересолений.
До речі, в пересолених оселедців хвіст частіше за все деформований та відхиляϵться в той чи інший бік. Побачивши цю та інші характерні ознаки — добре подумайте над тим, чи варто таку рибку подавати до вашого столу.
Також при виборі оселедцю варто звернути увагу на зовнішній вигляд оселедцю, його колір, структуру та… зябра. Саме зябра в рибі починають псуватись раніше. Зазвичай у свіжої риби зябра – яскраво-червоні. Якщо ж оселедець вже несвіжий, то зябра набувають коричневого кольору.
В свіжих оселедців завжди маϵться приϵмний морський аромат. Неприϵмний запах риби свідчить про те, що вона почала псуватись. Тому її краще не купувати.
В свіжих оселедчиків колір завжди насичений, а шкірка маϵ блакитний або ж сріблясто-сірий колір.