Мікрозелень (мікрогрін) — соковиті і молоді пагони, які можна додавати в різні страви, щоб зробити їх вітамінними, насиченими і корисними. “Один Факт” розповість, як правильно вирощувати мікрозелень та яке насіння найбільше підходить для цього.
Насіння для вирощування мікрозелені
Частіше за все для вирощування мікрозелені використовують насіння гірчиці, гороху, базиліку, крес-салату, коріандру, кріпу, петрушки, льону, руколи, редиски, буряку, салатної суміші, кукурудзи та насіння соняшнику.
Мікрозелень руколи з її гіркуватим присмаком містить в собі багато аскорбінової кислоти і сприяϵ зміцненню імунітету.
Найчастіше для отримання мікрозелені використовують насіння гороху. Зелень гороху містить в собі багато вітамінів, протеїнів і солодкуватий присмак. Також в ній багато фосфору й клітковини.
Особливості вирощування мікрозелені
Вирощування мікрозелені — один із найідеальніших способів наситити організм навесні великою кількістю вітамінів та корисних мінеральних речовин.
Соковиті та ніжні пагони можна виростити в парнику або ж на підвіконні. Вперше цей спосіб використали у 80-х роках в Америці. Після цього вирощування мікрозелені розповсюдилось по всьому світові.
Мікрозеленню називають молоді й соковиті паростки овочевих культур та зелені, які вживають в їжу після появи на рослинах двох справжніх листочків.
Посів мікрозелені на першому етапі передбачаϵ створення певних умов для розвитку молодих рослин. Маленькі пагони дуже люблять вологу, темряву і тепло. Саме тому насіння на мікрозелень варто розкласти рівним шаром поверх гарно змоченого субстрату.
В якості основи для вирощування мікрозелені можна використовувати суміш ґрунтів, вологу і складену в декілька разів серветку, вологу тирсу або дренажний килимок з природних матеріалів.
Після того, як насіння для мірозелені буде рівномірно розкладене — його добре збризкують водою з пульверизатора. Зверху лоток накривають кришкою із вентиляційними отворами. Потім його треба поставити в темне місце (комірка або шафа).
Протягом наступних 2-3 днів із насіння зійдуть перші молоді сходи мікрозелені. Коли зʼявляться перші корінці-паростки – лоток треба двічі на добу відкривати на 15-20 хвилин для провітрювання. В цей період його треба збризкувати додатково водою з пульверизатора.
Коли мікрозелень випустить коріння довжиною 2-3 см — це сигнал про те, що її розвиток йде за планом. Після цього омжна вже повністю зняти кришку та перенести контейнер з мікрозеленню на освітлене місце.