Корисні поради для садівників по вирощуванню мікрозелені: від найкращого насіння до ідеальних умов посіву

Мікрозелень — чудовий вітамінний коктейль, який можна виростити і на підвіконні, і на дачній ділянці. Що треба знати про вибір насіння для мікрозелені та умови посіву? Про це розповість "Один Факт".

Мікрозелень (мікрогрін) — соковиті і молоді пагони, які можна додавати в різні страви, щоб зробити їх вітамінними, насиченими і корисними. “Один Факт” розповість, як правильно вирощувати мікрозелень та яке насіння найбільше підходить для цього.

Насіння для вирощування мікрозелені

Частіше за все для вирощування мікрозелені використовують насіння гірчиці, гороху, базиліку, крес-салату, коріандру, кріпу, петрушки, льону, руколи, редиски, буряку, салатної суміші, кукурудзи та насіння соняшнику.

Яке насіння підходить для вирощування мікрозелені
Яке насіння підходить для вирощування мікрозелені

Мікрозелень руколи з її гіркуватим присмаком містить в собі багато аскорбінової кислоти і сприяϵ зміцненню імунітету.

Найчастіше для отримання мікрозелені використовують насіння гороху. Зелень гороху містить в собі багато вітамінів, протеїнів і солодкуватий присмак. Також в ній багато фосфору й клітковини.

Особливості вирощування мікрозелені

Вирощування мікрозелені — один із найідеальніших способів наситити організм навесні великою кількістю вітамінів та корисних мінеральних речовин.

Соковиті та ніжні пагони можна виростити в парнику або ж на підвіконні. Вперше цей спосіб використали у 80-х роках в Америці. Після цього вирощування мікрозелені розповсюдилось по всьому світові.

Особливості вирощування мікрозелені вдома
Особливості вирощування мікрозелені вдома

Мікрозеленню називають молоді й соковиті паростки овочевих культур та зелені, які вживають в їжу після появи на рослинах двох справжніх листочків.

Посів мікрозелені на першому етапі передбачаϵ створення певних умов для розвитку молодих рослин. Маленькі пагони дуже люблять вологу, темряву і тепло. Саме тому насіння на мікрозелень варто розкласти рівним шаром поверх гарно змоченого субстрату.

В якості основи для вирощування мікрозелені можна використовувати суміш ґрунтів, вологу і складену в декілька разів серветку, вологу тирсу або дренажний килимок з природних матеріалів.

Після того, як насіння для мірозелені буде рівномірно розкладене — його добре збризкують водою з пульверизатора. Зверху лоток накривають кришкою із вентиляційними отворами. Потім його треба поставити в темне місце (комірка або шафа).

Протягом наступних 2-3 днів із насіння зійдуть перші молоді сходи мікрозелені. Коли зʼявляться перші корінці-паростки – лоток треба двічі на добу відкривати на 15-20 хвилин для провітрювання. В цей період його треба збризкувати додатково водою з пульверизатора.

Коли мікрозелень випустить коріння довжиною 2-3 см — це сигнал про те, що її розвиток йде за планом. Після цього омжна вже повністю зняти кришку та перенести контейнер з мікрозеленню на освітлене місце.

Нові статті

Схожі статті

Богдан Бенюк підкорив європейське кіно: українського актора нагородили за “Кращу чоловічу роль”

Богдан Бенюк зіграв захоплюючу роль у повнометражному фільмі "Мій карпатський дідусь", за яку й отримав по заслугах, а саме він отримав нагороду.

Донька 87-річної Ади Роговцевої подякувала Богу за маму-акторку з легендарним талантом: “Мені пощастило”

Ада Роговцева є матір'ю двох дітей, однак її син пішов з життя ще у далекому 2012 році, тож нині її радує дочка Катерина, яка шалено захоплюється професіоналізмом мами.

“У нас буде…”: 38-річний MONATIK розповів, що з тижня на тиждень стане батьком втретє – хлопчик чи дівчинка?

Діма Монатік очікує на третю дитину разом із дружиною Іриною, але стать подружжя поки що не розголошує, хоча вже знають хто у них буде - як відреагували на поповнення в сім'ї їхні сини?

“Це було моє рішення”: чому Анна Сагайдачна занесла свого чоловіка в “чорний список” – давно не разом

Анна Сагайдачна нещодавно повідомила про другу вагітність, але про свого обранця акторка нічого не розповідає, хоча має за плечима два шлюби - чому артистка розлучилась із другим чоловіком?