На грядці полуниці весною може з’явитися неприємне видовище – багато кущів з обмерзлим листям. Ця ситуація може виникнути з різних причин, і важливо розуміти їх, щоб в майбутньому уникнути подібних проблем.
Однією з можливих причин є вибір неправильного сорту полуниці. Якщо ваш регіон має сніжні та морозні зими, то вибір сорту, що не відповідає цим умовам, може призвести до проблем. Друга причина може полягати у віці кущів полуниці. Старі кущі стають більш вразливими до морозу, тому важливо періодично оновлювати свою плантацію.
Поганий склад ґрунту також може спричинити проблеми з обмерзанням полуниці. Занадто кислий ґрунт збільшує ризик замерзання рослин, тому варто звернути увагу на це і, за необхідності, внести відповідні добрива.
Нерідкі відлиги взимку також можуть стати причиною обмерзання полуниці. Різкі коливання температури, коли відлиги чередуються зі сильними морозами, можуть збільшити вразливість рослин перед негативними впливами погоди.
Одним із ефективних методів захисту від заморозків є застосування дощування посадок, що забезпечує певний ступінь захисту від негативних впливів низьких температур. Раніше, для боротьби з цим явищем використовувалося задимлення посадок полуниці.
Проте у сучасних умовах визнаний найефективнішим методом є використання агроволокна для накриття полуниці. При тривалому періоді заморозків рекомендується накривати полуницю ввечері, а вранці знімати агроволокно, забезпечуючи таким чином оптимальні умови для запилення квітів полуниці бджолами.
Після завершення зимового періоду важливо розпочати розпушування ґрунту під полуницею. Цю операцію слід проводити обережно, оскільки корені полуничних кущів зазвичай розташовані недалеко від поверхні ґрунту. Розпушування сприяє покращенню аерації ґрунту та запобігає його пересиханню під кущами.
Під час цієї операції важливо уникати потрапляння ґрунту в центр куща. У випадку виявлення кущів з оголеним корінням, рекомендується провести підгортання рослин, забезпечуючи при цьому збереження точки росту на поверхні.
Після зимівлі ґрунт на ділянці має насичення вологою, проте з часом волога випаровується з ґрунту, що може призвести до дефіциту води для рослин. Тому важливо проводити ранньовесняні поливи, забезпечуючи необхідний рівень вологості для оптимального росту та розвитку сільськогосподарських культур.