У якій воді замочувати квасолю, щоб вона розварилася швидше і зберегла корисні речовини: холодній чи теплій

Щоб квасоля добре розварилася — її перед приготуванням деякий час вимочують у воді. Якої температури повинна бути вода — холодною чи гарячою? "Один Факт" розповість про це нижче.

Щоб квасоля добре розварилася — її перед приготуванням деякий час вимочують у воді. Якої температури повинна бути вода — холодною чи гарячою? “Один Факт” розповість про це нижче.

Замочування сирої квасолі у воді перед відварюванням — розповсюджена практика, яку використовують чимало господинь. Звісно, ця процедура скорочуϵ час варіння бобової культури. Але тут ϵ важливий нюанс. І стосуϵться він температури води, в якій замочують квасолю.

За якими правилами треба замочувати квасолю?

Багато хто з господинь сперечаϵться з приводу того, в якій саме воді треба замочувати квасолю перед відварюванням — в холодній або ж гарячій. Обидва варіанти принесуть користь, але кожен з них — по-різному.

Замочування зерняток квасолі у холодній воді дозволяϵ зберегти в страві максимальну кількість вітамінів і корисних речовин. Якщо ж замочити квасолю в теплій воді — то саме цей спосіб скоротить процес її приготування.

Досвідчені господині радять замочувати квасолю на цілу добу або ж на ніч. Після цього вона звариться набагато швидше.

В якій воді краще замочити квасолю: холодній чи гарячій
В якій воді краще замочити квасолю: холодній чи гарячій

Якщо квасолю замочують в холодній воді, то її перед цим треба ретельно промити. Після цього бобову культуру викладають до глибокої каструлі і зверху заливають прохолодною водою. Зверніть увагу, що на одну склянку квасолі потрібно взяти мінімум 3 склянки холодної води (а іноді – й більше, щоб зернятка добре просочились рідиною).

Замочують квасолю або на 12, або на 24 години. Але через кожні 3 години варто міняти воду в каструлі, де замочена квасоля.

Квасолю краще замочити перед відварюванням на 12 або 24 години
Квасолю краще замочити перед відварюванням на 12 або 24 години

Замочування квасолі в теплій або гарячій воді стільки часу не потребуϵ. Спочатку зернятка квасолі заливають гарячою водою. В ній вимочувати довго її не потрібно. Можна поставити інгредіϵнт в каструлі на вогонь відразу і довести до кипіння. Квасоля повинна покипіти 2-3 хвилини. Після цього каструлю знімають з вогню, зверху накривають кришкою і залишають на 1 годину. За цей час квасоля добре розмʼякне в кипʼятку.

Нові статті

Схожі статті

Богдан Бенюк підкорив європейське кіно: українського актора нагородили за “Кращу чоловічу роль”

Богдан Бенюк зіграв захоплюючу роль у повнометражному фільмі "Мій карпатський дідусь", за яку й отримав по заслугах, а саме він отримав нагороду.

Донька 87-річної Ади Роговцевої подякувала Богу за маму-акторку з легендарним талантом: “Мені пощастило”

Ада Роговцева є матір'ю двох дітей, однак її син пішов з життя ще у далекому 2012 році, тож нині її радує дочка Катерина, яка шалено захоплюється професіоналізмом мами.

“У нас буде…”: 38-річний MONATIK розповів, що з тижня на тиждень стане батьком втретє – хлопчик чи дівчинка?

Діма Монатік очікує на третю дитину разом із дружиною Іриною, але стать подружжя поки що не розголошує, хоча вже знають хто у них буде - як відреагували на поповнення в сім'ї їхні сини?

“Це було моє рішення”: чому Анна Сагайдачна занесла свого чоловіка в “чорний список” – давно не разом

Анна Сагайдачна нещодавно повідомила про другу вагітність, але про свого обранця акторка нічого не розповідає, хоча має за плечима два шлюби - чому артистка розлучилась із другим чоловіком?