Лохина — лісова ягода, яку останніми роками господарі вирощують на власних присадибних ділянках. Оскільки в природних умовах цей чагарник з ягодами росте без хімікатів, то й на домашній ділянці необхідно в якості добрив використовувати виключно органічні добрива.
Лохина дасть гарний врожай, якщо за нею гарно доглядати. Їй не потрібен ані чернозем, ані лісова земля або шишки. В господарстві і для продажу її вирощують з використанням біологічно активних речовин. Саме тому під час цвітіння навколо чагарників лохини скупчуються земляні джмелі та бджоли.
В який час краще саджати лохину?
Найкращий час для посадки лохини — це весна. Бажано, щоб пройшли вже всі заморозки. Посадити лохину, вирощену в контейнерах ϵмністю 30 або 40 літрів — можна в будь-яку погоду та пору року.
В травні саджати лохину теж можна, але в такому випадку її доведеться рясно поливати. За станом рослини потрібно постійно слідкувати. Навколо лохини не повинно бути багато дерев і великої тіні. Небажано висаджувати біля неї гірчицю.
Лохина любить пухкі ґрунти. Ані в чорноземі, ані в піщаному ґрунті вона рости гарно не буде. Цьому чагарнику важливо, щоб коріння добре дихало. Деякі городники висаджують лохину в перепрілу кору. Якщо чагарник висаджують посеред поля, то там роблять рів і засипають в нього лежану соснову кору.
Чим краще підживити чагарники лохини?
Чагарники лохини варто правильно підживлювати. Краще за все придбати для цього в спеціалізованих магазинах або ж садових центрах прості та доступні добрива. Органіку в якості добрива краще не використовувати. В складі добрива не повинен міститись хлор.
Як правильно обрізати лохину?
Лохину обовʼязково обрізають. Це необхідно для формування кущів. За нормальних умов вирощування, дотримування норм поливу гілки на чагарниках з лохиною виганяють завдовжки до 1 м.
До настання осені з одного кореня виросте дуже багато приросту. З нього варто залишити лише 10-12 гілочок. Інші ж просто вирізають. Такі дії збільшать врожаї ягід лохини.