Розмноження солодкої картоплі зазвичай проводять методом пророщування бульб. В українському кліматі батат цвіте вкрай рідко і тому розмноження насінням неможливе.
Батат – культура теплолюбна. Вегетаційний період розвитку в ньому складаϵ 90-180 днів. За бажанням насіння рослини можна придбати в інтернет-магазині та посіяти його в теплиці.
Найкращий час для висівання батату — січень або лютий. Перед тим, як заглибити насіннϵвий матеріал в землю — його протягом доби тримають в теплій воді. Потім проводять знезараження в розчині марганцівки. Після обробки насіння обовʼязково просушують.
Найкращий ґрунт для посадки солодкої картоплі — це пухкий субстрат. Ідеально для рослини підійде суміш з перегною, дерну та піску, змішаних у рівних пропорціях. А ось городню землю для цього краще не використовувати. Бо в ній і поживних речовин замало, і можуть бути присутні хвороботворні мікроорганізми.
Заглибити насіння батату треба в зволожений ґрунт на 1.5-2 см. Після цього поверхню землі трохи ущільнюють та заливають водою. Далі посіви накривають плівкою і до появи перших сходів утримують при температурі + 18 + 20 °С. Приміщення, де проростаϵ солодка картопля – повинно добре провітрюватися.
Коли саджати батат у відкритий ґрунт?
Найкращий час для посадки батату на грядки — коли температура повітря на вулиці сягнула позначки + 20°С. Земля при цьому повинна нагрітись до + 15 °С. В південних частинах України, наприклад, солодку картоплю саджають вже наприкінці квітня.
Батат краще за все росте на добре освітлених, сонячних ділянках. Під цю культуру краще обрати грядочки, надійно захищені від сильних вітрів. Для вирощування солодкої картоплі ідеально підходять супіщані або суглинисті землі з низьким рівнем кислотності та високою кількістю азоту.
Сіянці батату висаджують у ямки глибиною 15 см. Їх роблять в рядку на грядці, дотримуючись відстані між ямками у 40 см. Між рядками витримують відстань 70 см.
Сіянці рослини заглиблюють таким чином, щоб пара нижніх міжвузлів опинились під поверхнею ґрунту. З розсади потрібно видалити майже все листячко. Залишити потрібно лише 1-2 верхніх листки. Тоді вона добре вкорениться.
Землю на грядці після посадки солодкої картоплі ущільнюють і поливають. Кожен з сіянців потрібно накрити склянкою або скляною банкою. Це покриття знімають лише у випадку, коли на сіянцях зʼявляϵться нове листя.