Щоб ягідки полуниці виросли великими і соковитими на заздрість сусідам – недостатньо просто прополоти і розпушити молоді саджанці. Догляд за полуничними насадженнями на домашніх грядочках повинен бути комплексним. І особливу увагу треба приділити поливу рослини.
Іноді городники під час поливу полуниці вдаються до крайнощів та рясно заливають кущики ягоди майже щодня. Інші ж, навпаки — здійснюють полив грядок із полуницею кілька разів протягом всього сезону. Або ж взагалі не вважають за потрібне зволожувати грядки. “Один Факт” пропонуϵ вам розібратись, як правильно здійснювати полив полуниці під час цвітіння та плодоношення і як часто це потрібно робити.
Як часто потрібно поливати полуницю під час цвітіння?
По-перше треба зазначити, що полив полуниці — процедура обовʼязкова. Це важливо хоча б тому, що через недостатнϵ зволоження ягоди полуниці дрібнішають та стають менш соковитими. Та й кількість ягід через неправильний полив зменшуϵться.
Полив полуниці особливо важливий під час цвітіння та дозрівання ягід. Але здійснювати його треба розумно. Вся справа в тому, що коренева система полуниці розташована занадто близько до поверхні ґрунту. Досвідчені городники добре знають, що під впливом спекотної погоди та сухих вітрів верхній шар землі швидко висихаϵ. І тому полуниця на грядці може потерпати від нестачі вологи. Саме тому під час цвітіння ягідних пагонів, а також в перші 2-3 тижні після них полуницю поливають щотижня.
Коли на кущах завʼяжуться зелені ягоди — рясні поливи припиняють. Їх роблять хіба що в разі потреби — наприклад, якщо на вулиці сильна посуха. Треба памʼятати про те, що надмірна волога наносить врожаю полуниці не меншу шкоду, аніж рідкі поливи. Якщо заливати кущики полуниці занадто сильно — недозрілі ягоди почнуть загнивати.
Взагалі агрономи радять поливати полуницю по мірі того, як ґрунт на грядці висихатиме. Температура води для поливу повинна сягати + 15°С. Для поливів бажано брати відстояну воду.
Коли увесь врожай стиглої полуниці зібрано з грядок — насадження на грядках продовжують поливати. Адже в цей період на кущах формуються вусики і їм теж для розвитку потрібна волога. Кількість поливів можна скоротити, оріϵнтуючись на погодні умови і стан ґрунту на грядці.
Техніку дощування для поливів полуничних плантацій використовувати не можна. Воду ллють тільки під кореневу область рослини. Якщо ж полуниця росте під агроволокном або ж на шарі природної мульчі — її поливають рідше. Оскільки агроволокно та мульча добре утримують вологу, то за сухої погоди процедуру виконують раз на 10 днів. Під час рясних дощів поливи взагалі припиняють.