Зазвичай суп готують у великих кількостях, оскільки це дозволяє не лише наситити декількох людей за один раз, але і зберегти його для майбутнього вживання. Для ресторанів та інших закладів громадського харчування існують строгі правила щодо зберігання супів. Зазвичай рекомендується не тримати їх більше 18 годин при низькій температурі, щоб уникнути ризику забруднення та погіршення смакових якостей.
Вид супу та його специфіка приготування можуть впливати на те, як довго його можна зберігати. Деякі супи краще вживати протягом перших кількох годин після приготування, щоб насолодитися максимальним смаком. Інші можуть залишатися їстівними протягом декількох днів, хоча смак може трохи змінитися.
Вибір свіжого м’яса та овочів є критичним, оскільки продукти, які вже перебували у зберіганні протягом тривалого часу, швидше псуються. Термін придатності супу може значно відрізнятися в залежності від складу інгредієнтів. Деякі складові втрачають свій смак з часом, інші можуть псуватися, а виділені токсини можуть призвести до серйозних харчових отруєнь у випадку споживання некоректно збереженого супу.
Під час готування важливо уникати споживання його безпосередньо з каструлі, якщо планується подальше зберігання. Це може призвести до потрапляння слини в суп, що сприяє швидкому псуванню продуктів. Якщо необхідно дегустувати суп кілька разів, краще кожного разу використовувати нову, чисту та суху ложку, щоб уникнути забруднення.
Під час закипання супу виникає піна, яка містить бактерії та інші мікроорганізми, тож потрібно її видаляти за допомогою ложки, обережно знімаючи її з поверхні супу під час закипання.
Перед зберіганням супу в холодильнику важливо охолодити його. Запобігаючи швидкому розмноженню мікроорганізмів у гарячому стані, охолодження сприяє збереженню свіжості.