Головна особливість такої культури, як малина — в тому, що її коріння розташоване занадто близько до поверхні землі (на глибині 20-30 см). Тому і в зимові морози, і в літню спеку існує ризик того, що коріння вимерзне або посохне. Через нестачу вологи влітку ягоди малини на кущах стають дрібними та висихають. Щоб цього не сталось — землю під малинником потрібно правильно замульчувати.
З чого зробити “ковдру” для малини?
Найкращий варіант – це вкрити “ніжки” малини ковдрою з органічних матеріалів. Звісно ж, можна використати і синтетику, але ліпше скористатись природними дарами (наприклад, компостом, перепрілим навозом, торфом або ж перепрілими гілочками дерев).
Головна мета весняного та літнього мульчування малиннику — це збереження вологи в землі, а ще — стримування росту бурʼянів. В цей період кущі малини активно нарощують зелень, тож, їм потрібно добриво у вигляді азоту.
Деякі городники радять виконувати подвійне мульчування. Спочатку під кущі малини розкидають сіно, а вже зверху — перегній. Товщина кожного шару — від 5 до 10 см. Земля під малинником після таких процедур стане максимально рихлою та буде вільно дихати.
Гарною мульчою для малинника будуть ось такі органічні матеріали:
- свіжа і нещодавно скошена трава;
- тирса;
- перепріле листя;
- солома або сіно;
- хвойні гілочки;
- компост;
- перегній;
- торф;
- кора деревини;
- ялинкові шишки;
- лушпиння соняшнику;
- папір або ж картон.
Один із найкращих варіантів мульчі для малинника — це шишки сосни або ж ялинки. Багато дачників створюють під малиновими кущиками мульчу саме з шишок, бо вони:
- перешкоджають розповсюдженню бурʼянів;
- добре утримують воду;
- захищають від патогенних мікроорганізмів, які можуть псувати кущі малини і зменшувати
- кількість врожаю.
До того ж, ялинкові шишки роблять малинник більш охайним.
Шишки для мульчування малинника можна назбирати в лісі. Але досвідчені дачники попереджають — відразу їх використовувати не можна. Спочатку природний матеріал обробляють від комах та грибкових спор.
Для цього назбирані шишки розкладають на рівній поверхні. Готують розчин для обробки. В 9 літрах води розчиняють 250 грамів борної кислоти та 750 грамів кальцинованої соди.
Готовий розчин розпорошують на шишки або ж замочують їх в ньому. Після цього бажано дочекатись, щоб матеріал повністю висох. Тільки після цього шишки розкладають під малиновими кущиками, створюючи шар мульчі.