Гортензії — пишні квіти, які стають прикрасою у будь-якому садочку. Вони бувають різних сортів, причому деякі з них мають унікальну особливість. Адже змінюють колір в залежності від уподобань садівника.
Зміна забарвлення в гортензій називається в квітникарстві флоресценцією. Ця особливість квітки залежить не тільки від сорту, але й від кислотності ґрунту на присадибній ділянці. Також має значення доступність хімічних елементів, умови вирощування та особливості навколишнього середовища.
Багато хто із фахівців стверджує, що основним критерієм для зміни кольору суцвіть в гортензіях є рівень pH (кислотності) ґрунту на присадибній ділянці.
Ось якою буде колір гортензії, що виросла в ґрунтах із різним рівнем кислотності:
- глибокий рожевий — лужний ґрунт з рівнем pH 7 або вище;
- бузково-рожевий — нейтральний ґрунт з рівнем pH від 6.5 до 7;
- глибокий блакитний — кислий ґрунт з рівнем pH 5.5 або навіть нижче.
Головна причина зміни кольору гортензій — це наявність в ґрунті алюмінію. В умовах кислого середовища він стає більш доступним для рослини. І завдяки цьому компоненту суцвіття гортензій стають синіми, бузковими або блакитними (в залежності від концентрації алюмінію).
В лужному середовищі доступ до алюмінію в рослин менший, тому гортензії набувають червоного або ж рожевого відтінку.
Щоб змінити колір гортензій — треба відрегулювати рівень кислотності ґрунту на квітковій клумбі або ж використати спеціальні добрива, що містять у складі алюміній чи хімічні речовини, що впливають на забарвлення суцвіть.
Досвідчені квітникарі зазначають, що змінювати колір здатна лише крупнолистна гортензія (Hydrangea macrophylla). В залежності від характеристик ґрунту квітка такого сорту здатна ставати двоколірною, малиновою, блакитною, рожевою або ж червоною.
Щоб гортензії на ваші клумбі квітнули блакитним або синім кольором – необхідно збільшувати кислотність ґрунту на грядці. Існують різні способи це зробити. Наприклад, в ямки при посадці квітів додають кислий торф. Або ж вносять мінеральні добрива, які здатні підкислити землю на присадибній ділянці, де ростуть гортензії.