Домашня курка іноді приносить своїм господарям чимало клопоту. Наприклад – коли починає відкладати яйця не в гніздечку, що спеціально облаштоване для цього, а там, де їй тільки заманеться.
Курячі яйця через це можуть опинитись як в собачій будці, так і посеред двору, на городі в картоплі чи капусті або в сіннику.
“Один Факт” розповість, чому саме виникає така проблема і що робити, аби курка несла яєчка в правильних місцях.
Причина № 1. В гнізді у курки оселились блохи, кліщі чи будь-які інші паразити. Птицям некомфортно нестися в такому гнізді, тому вони починають шукати більш зручне містечко для цього процесу.
Найкращий вихід з ситуації – добре почистити гніздо для курей, прибрати з нього стару солому, провести дезінфекцію від паразитів та покласти всередину нову соломʼяну підстилку. дезинфекція потрібна і самій курці.
Причина № 2. Вік курки-несучки. Якщо птиця ще молода, то вона просто може не знати – де саме їй нести яйця. Тому господарю краще облаштувати гнізда ще до того, як курка почне нестися. Тоді в домашньої птиці буде час, щоб звикнути до місця відкладання яєць, ближче познайомитись із ним та… “підглянути” за своїми пернатими колегами.
Причина № 3. Гнізда для відкладання яєць розташовані неправильно. Зазвичай роблять так, щоб в одному гнізді могли розміститися від 4 до 5 курей. Встановлюють гнізда в напівтемних та затишних ділянках курника.
Завдяки правильному розміщенню гнізда процес відкладання яєць в курки буде відбуватись з максимальним комфортом та без зайвого стресу. Птиці нічого та ніхто не заважатиме.
Причина № 4. В курячому гнізді немає покладка. Щоб курка йшла нестись до гнізда – в нього потрібно покласти щось, що буде схожим на звичайнісіньке яйце. В якості покладка можна використати деревʼяне яйце-поробку, тенісну кульку або… звичайне куряче яйце.
Щоб не переплутати яйце-покладку з тими, що знесла курка – його краще заздалегідь позначити маркером і тільки після цього покласти до гнізда.