Квасоля може зберігатися багато років і не псуватися, якщо дотримуватись певних правил її зберігання. Ось що потрібно зробити, щоб в цьому продукті не заводилися жучки. “Один Факт” ділиться із читачами перевіреними методами зберігання квасолі в будинку.
Багато досвідчених господинь перед тим, як вкладати квасолю на зберігання – добре просушують її в електричній духовці. Такий спосіб допомагає позбутися личинок шкідників. Після цього квасолю перекладають в окремі банки або лотки, в яких боби в подальшому будуть зберігатися.
Банки чи лотки з квасолею потрібно поставити в прохолодне місце. Додатково в середину ємності можна покласти декілька лаврових листочків або ж зубчик часнику.
Деякі господині зберігають квасолю у холодильнику, у відділенні для овочів або фруктів. Якщо ж в морозилці є місце – воно буде ідеальним для зберігання бобів квасолі. Адже в прохолодному середовищі ніякі жучки не заводяться. До речі, морозильна камера підходить як для зберігання сухої квасолі, так і для свіжої стручкової.
Банка, в якій зберігаються підсушені квасолинки – повинні щільно закриватися. Якщо використовуєте часник – попередньо розділіть його на окремі зубчики. Він ніяким чином не зіпсує смак квасолі, але водночас буде добре відлякувати шкідників.
В селах квасолю після збору з городу зберігають прямо в стручках на горищі чи в погребі. Щоб під час зберігання до квасолі не дісталися миші та інші гризуни – краще перекласти врожай гілочками запашного кропу. Його аромат відлякає будь-яких непроханих гостей.
І наостанок – ще один варіант зберігання квасолі.
Якщо вона у вас ідеально висушена – можете покласти боби в пластикову пляшку. Попередньо на дно варто розмістити 1 лавровий лист або ж одну головку часнику, розділену на окремі зубчики.
Щоб в квасолі не було жучків – її попередньо прогрівають в духовці. Висока температура знищує їх ще на стадії личинок.