Завдання для справжньої господині: як зберегти свіжу капусту взимку, щоб вона залишилась хрумкою аж до літа

Зберегти капусту хрумкою та соковитою протягом всієї зими - цілком можливо. Для цього потрібно знати лише кілька секретів. Дізнайтесь про них детальніше в матеріалі від "Одного факту".

Правильне зберігання білокачанної капусти взимку допоможе зберегти її свіжість, а ще – усі корисні мінерали та вітаміни в складі овочу. Пропонуємо до уваги читачів декілька перевірених секретів.

Отже, щоб свіжа білокачанна капуста протягом всієї зими залишалась хрумкою, соковитою та насиченою вітамінами – потрібно дотримуватись певних правил її зберігання. Ось деякі практичні поради щодо зберігання головок капусти.

Порада № 1. Обирати для тривалого зберігання капусту пізньостиглих сортів. Саме в них головки – більш щільні, з часом не втрачають свою текстуру, мають менший вміст вологи всередині і тому під час тривалого зберігання точно не будуть загнивати.

Перевірені правила зберігання білокачанної капусти
Перевірені правила зберігання білокачанної капусти

Порада № 2. Притрусити головки капусти подрібненою крейдою. Вважається, що крейда буде вбирати в себе зайву вологу і головки капусти взимку та навесні не будуть загнивати.
До того ж, крейда служить певним барʼєром для шкідників і патогенних мікроорганізмів. Крейдяний шар захистить капустяне листя від пошкоджень під час транспортування до місць продажу.

Порада № 3. Слідкувати за температурою повітря в льосі або погребі, де зберігається капуста. Ідеальною вважається температура не більш ніж +3°С. Якщо це показник буде нижчим – білокачанна капуста може замерзнути. Занадто висока температура призведе до того, що головки капусти будуть занадто швидко псуватись.

Порада № 4. Слідкувати на вентиляцією в приміщенні. Місце, де зберігається капуста – повинно добре провітрюватися. Тоді повітря не буде застоюватись, а на стінах не стане формуватися цвіль.

Порада № 5. Огорнути кожну капустину папером. Завдяки цьому способу головки не будуть торкатись одна одну і їх загнивання не відбудеться.

Порада № 6. Зберігати білокачанну капусту в ящиках, залишаючи між ними невеликій проміжок вільного місця.

Порада № 7. Головки регулярно слід перевіряти на наявність гнилі, плісняви або будь-яких інших пошкоджень.

Як зберігати білокачанну капусту: перевірені правила
Як зберігати білокачанну капусту: перевірені правила

Порада № 8. Поряд із фруктами капусту краще не зберігати. Адже саме вони виділяють газ етилен, який прискорює дозрівання та псування головок.

Дотримуйтесь вищенаведених порад і капуста з вашого городу пролежить до самого літа, залишаючись свіженькою.

Нові статті

Схожі статті

Богдан Бенюк підкорив європейське кіно: українського актора нагородили за “Кращу чоловічу роль”

Богдан Бенюк зіграв захоплюючу роль у повнометражному фільмі "Мій карпатський дідусь", за яку й отримав по заслугах, а саме він отримав нагороду.

Донька 87-річної Ади Роговцевої подякувала Богу за маму-акторку з легендарним талантом: “Мені пощастило”

Ада Роговцева є матір'ю двох дітей, однак її син пішов з життя ще у далекому 2012 році, тож нині її радує дочка Катерина, яка шалено захоплюється професіоналізмом мами.

“У нас буде…”: 38-річний MONATIK розповів, що з тижня на тиждень стане батьком втретє – хлопчик чи дівчинка?

Діма Монатік очікує на третю дитину разом із дружиною Іриною, але стать подружжя поки що не розголошує, хоча вже знають хто у них буде - як відреагували на поповнення в сім'ї їхні сини?

“Це було моє рішення”: чому Анна Сагайдачна занесла свого чоловіка в “чорний список” – давно не разом

Анна Сагайдачна нещодавно повідомила про другу вагітність, але про свого обранця акторка нічого не розповідає, хоча має за плечима два шлюби - чому артистка розлучилась із другим чоловіком?