“Станьте боком і не мовчіть”: екскурсовод розповів, як себе поводити, якщо зустрів ведмедя в Карпатах

Зустріч з ведмедем в природних умовах не завжди приємна. Експерти наголошують, що з цим хижаком потрібно вести себе обережно. Наступні правила допоможуть вберегти себе від розлюченого косолапого.

Зустріч з ведмедем в дикій природі може стати для непідготовленої людини небезпечною пригодою. Косолапий мешканець карпатських лісів – справжній хижак і про це потрібно памʼятати при зустрічі із ним. Гірський гід Сашка Матуру розповів, що ж потрібно робити, якщо на прогулянці в Карпатах на ваш шлях вийшов ведмідь.

По-перше, фахівець із туристичних подорожей звернув увагу на ось таку істину. Ведмеді не ходять в гості до людей – це люди опиняються в ареалі проживання диких та хижих тварин. Саме тому під час прогулянки варто інколи подавати звукові сигнали – щоб косолапі жителі лісів почули вас та не підходили. Можна, наприклад, голосно розмовляти або ж під час прогулянки постукувати палицями для трекінгу. Ведмідь почує ці звуки та, скоріш за все – уникатимуть зустрічі з людьми.

Що робити, якщо зустрілись з ведмедем?

Як поводити себе під час зустрічі з ведмедем в Карпатах
Як поводити себе під час зустрічі з ведмедем в Карпатах

Якщо на вашому шляху опинились маленькі ведмежата – слід негайно відійти у протилежний бік. Їх мама ведмедиця, цілком імовірно – знаходиться десь поблизу. Тому діставати телефон і робити з малятами фото чи відео на добру памʼять – не краще рішення. Це може стати занадто небезпечним заняттям.

Ось що потрібно робити, якщо вас спіткала зустріч з ведмедицею або ведмедем:
потрібно стати боком та щось голосно говорити – це відлякає косолапу мешканку карпатського лісу;

  • ні в якому разі не можна дивитись в очі ведмедиці;
  • потихеньку потрібно відступати, але – не бігти, адже ведмедиця біжить набагато швидше за людину (55 км на годину);
  • якщо ведмідь знаходиться в 5-10 метрах від людини і починає бігти на неї – слід відразу падати додолу, закривати руками голову і лежати, не рухаючись.
Як себе поводити під час зустрічі з ведмедем
Як себе поводити під час зустрічі з ведмедем

Якщо ведмідь вирішив атакувати, то він кілька разів вдарить людину в район голови, або ж по руках чи ногах. Зробивши 2-3 удари – хижак почне повільно відступати назад. Слід памʼятати про те, що тварина також знаходиться в стані стресу. Якщо ведмедиця була разом з малими ведмежатами і вони повтікали – імовірно, вона невдовзі почимчикує слідом за ними.

Коли хижак піде, людині залишиться лише зробити собі перевʼязку та добратися до найближчого населеного пункту.

Нові статті

Схожі статті

Богдан Бенюк підкорив європейське кіно: українського актора нагородили за “Кращу чоловічу роль”

Богдан Бенюк зіграв захоплюючу роль у повнометражному фільмі "Мій карпатський дідусь", за яку й отримав по заслугах, а саме він отримав нагороду.

Донька 87-річної Ади Роговцевої подякувала Богу за маму-акторку з легендарним талантом: “Мені пощастило”

Ада Роговцева є матір'ю двох дітей, однак її син пішов з життя ще у далекому 2012 році, тож нині її радує дочка Катерина, яка шалено захоплюється професіоналізмом мами.

“У нас буде…”: 38-річний MONATIK розповів, що з тижня на тиждень стане батьком втретє – хлопчик чи дівчинка?

Діма Монатік очікує на третю дитину разом із дружиною Іриною, але стать подружжя поки що не розголошує, хоча вже знають хто у них буде - як відреагували на поповнення в сім'ї їхні сини?

“Це було моє рішення”: чому Анна Сагайдачна занесла свого чоловіка в “чорний список” – давно не разом

Анна Сагайдачна нещодавно повідомила про другу вагітність, але про свого обранця акторка нічого не розповідає, хоча має за плечима два шлюби - чому артистка розлучилась із другим чоловіком?