Ось чому листя горіха не можна залишати на городі восени: в ньому є компонент, який ґрунту користі не дасть

Пізня осінь — час різнокольорових барв та листопаду. Після перших заморозків з дерев починають облітати листя. Розповідаємо, чи можна залишати на городі горіхове листя, як добриво.

З настанням перших заморозків власники приватних будинків стикаються з необхідністю прибирання листя, яке осипається з дерев. Багато хто використовує його в якості добрива для городу, вкриваючи листяною ковдрою всю землю на ділянці. Та досвідчені дачниці радять це робити уважно та з обережністю. Особливо, якщо листя осипалось з горіху.

Після перших заморозків листя з горіху відразу осипається та часто потрапляє на город. Цьому сприяє велика та розкидиста крона. В багатьох недосвідчених дачників зʼявляється питання щодо того, чи можна удобрювати город горіховим листям. Експерти кажуть, що це можливо — але потрібно робити це з обережністю.

Чи можна з листя горіху робити добриво: поради дачників
Чи можна з листя горіху робити добриво: поради дачників

Справа в тому, що у складі листя горіху міститься речовина юглон. Серед її переваг — антибіотичні властивості. Водночас ця речовина робить листя волоського горіха отруйним для деяких культурних рослин. Відомо, що юглон уповільнює ріст та розвиток окремих городніх культур.

Щоб нейтралізувати дію юглону — листя горіху варто спалювати або краще виносити за межі присадибної ділянки. Попіл з горіхового листя буде слугувати чудовим добривом для кислотного ґрунту. Його можна використати для підживлення малини, полуниці і фруктових кущів. Однак попіл з горіхового листя не варто додавати у нейтральний ґрунт. Він зробить його більш кислим.

Листя з горіху: чи можна з нього робити добриво
Листя з горіху: чи можна з нього робити добриво

Отже, враховуючи особливості листя горіху — краще не вдаватись до експериментів. Ліпше за все — взяти до рук граблі та згрібати усе опале листя з городу. Потім ним можна наповнити мішки та винести на смітник, за межі ділянки.

Втім, деякі городники все ж йдуть “проти системи” та роблять з листя горіхів компост.

Восени їх збирають, додають до компостної ями та перемішують з перегноєм і азотними добривами. Кожен шар листя обовʼязково зволожують і зверху увесь компост накривають темною плівкою до весни. З настанням тепла усю купу перегортають для рівномірного дозрівання.

Нові статті

Схожі статті

Богдан Бенюк підкорив європейське кіно: українського актора нагородили за “Кращу чоловічу роль”

Богдан Бенюк зіграв захоплюючу роль у повнометражному фільмі "Мій карпатський дідусь", за яку й отримав по заслугах, а саме він отримав нагороду.

Донька 87-річної Ади Роговцевої подякувала Богу за маму-акторку з легендарним талантом: “Мені пощастило”

Ада Роговцева є матір'ю двох дітей, однак її син пішов з життя ще у далекому 2012 році, тож нині її радує дочка Катерина, яка шалено захоплюється професіоналізмом мами.

“У нас буде…”: 38-річний MONATIK розповів, що з тижня на тиждень стане батьком втретє – хлопчик чи дівчинка?

Діма Монатік очікує на третю дитину разом із дружиною Іриною, але стать подружжя поки що не розголошує, хоча вже знають хто у них буде - як відреагували на поповнення в сім'ї їхні сини?

“Це було моє рішення”: чому Анна Сагайдачна занесла свого чоловіка в “чорний список” – давно не разом

Анна Сагайдачна нещодавно повідомила про другу вагітність, але про свого обранця акторка нічого не розповідає, хоча має за плечима два шлюби - чому артистка розлучилась із другим чоловіком?