Укриття троянд — важливий етап догляду за декоративними квітами. Завдяки йому вдається зберегти їх здоровими та життєздатними. Слід зазначити, що не всі троянди потребують укриття на зиму. Наприклад, морозну погоду перенесуть ось такі сорти:
- паркові;
- гібридні сорти;
- зимостійкі типу Джон Девіс та Скаброза;
- шипшини та видові.
Ці різновиди троянд достатньо замульчувати на висоту 15-20 см за допомогою компосту або торфу.
Укриття троянд перед зимівлею проводять пізньою осінню, після того як пройдуть перші заморозки. Коли температура повітря вночі сягне -5 градусів, то можна починати роботи.
Зазвичай цей період припадає на кінець жовтня або початок чи середину листопада.
Перед укриттям трояндові кущі обприскують фунгіцидом, приготованим із мідного купоросу 3%.
Штамбові сортові троянди потрібно укривати обовʼязково. Обрізка їм не потрібна. Перед укриттям їх стебла пригинають до землі. Потім — фіксують скобами. Основу рослини присипають листям, гілочками хвої. Під крону квіткових кущів та поверх них покласти лапник. Зверху накрити рослину спабондом.
Живці троянд вкривають трохи по іншому. Вони досить тендітні і тому вимагають особливої турботи. Вкрити їх потрібно ще до настання морозів. Між пляшками, під якими сховані живці — насипають листя. Далі встановлюють дуги та натягують покривний матеріал, а зверху на нього вкладають плівку – за необхідності. Торці залишають відкритими до настання морозів.
Ґрунтопокривні троянди на зиму частіше за все не вкривають. Ці квіти добре переносять сильні морози. Але щоб перестрахуватись — все ж варто вкрити рослини лапником.
Кущові троянди перед настанням зими вкривають двома способами. По-перше, можна зробити курінь. Для цього збивають дві дошки та зверху накривають щільним матеріалом. Бажано, щоб це була не плівка. Торці залишають вільними і за необхідності підіймають їх та провітрюють. Далі пагони пригинають до землі та вкривають їх зверху лапником.