Урізноманітнюємо гарнір булгуром: чи треба мити крупу перед приготуванням, і як зробити кашу ароматнішою

Останнім часом на полицях супермаркету до звичних манки й гречки додалися ще кілька нових найменувань. Серед них і булгур, що зовні нагадує рис. Розгляньмо, що це таке, і як слід правильно готувати крупу.

Булгур належить до родини пшеничних круп, але виготовляється особливим чином – по-іншому подрібнюють. Прихильникам здорового харчування каша з цієї крупи має прийти до снаги. Адже зерна пшениці перед подрібненням не чистять, і це додає готовій страві користі.

Мити чи не мити

Гарнір із булгуру має низький глікемічний індекс, в ньому присутня велика кількість клітковини й чимало корисних для організму елементів типу заліза, калію, магнію. От тільки далеко не всі господині знають, як правильно готувати кашу, оскільки бабусі навряд чи взагалі чули таку назву, а значить, не зможуть підказати перевірених часом рецептів.

Булгур у процесі підготовки до продажу проходить термічну обробку. Оскільки крупу вже ошпарили окропом, необхідність у її промиванні відсутня. Ті, хто все одно миють, повинні усвідомити, що аромат каші у цьому разі погіршиться.

Якщо не можете дозволити собі братися до готування непромитої крупи, висипте потрібну порцію зерен у сито і поставте під проточну воду, але ненадовго. Потім доведеться зачекати, поки булгур підсохне. Тільки так удасться добитися розсипчастості.

Як готувати булгур

Щоб було смачніше, підсмажте сирі крупинки на олії, а вже після цього варіть. На 1 скл. крупи достатньо 1 ст.лож. олії. Робіть це у каструлі з товстим дном, постійно помішуючи булгур. Після цього залийте у цю ж каструлю теплу воду, щоб її було вдвічі більше, аніж крупи. Доведіть до кипіння, прикрутіть вогонь до мінімуму, посоліть страву і нехай доходить. Перемішувати крупинки не потрібно. Знадобиться варити хвилин 20-30 до повної готовності гарніру.

Нові статті

Схожі статті

Поділили на трьох: Тімур Мірошниченко розсекретив суму, яку йому заплатили за проведення “Євробачення-2017”

Телеведучий Тімур Мірошниченко пригадав 2017 рік, коли йому довірили проводити "Євробачення". Він розповів, скільки йому заплатили грошей за роботу.

Все почалось в 1981 році: чому в Україні стали переходити з літнього на зимовий час і навпаки – цікавий факт

Сьогодні о 4 годині ранку українці перейшли на зимовий час. Традиція переводити годинники існує в нашій країні багато років. Коли і чому саме її започаткували – читайте в матеріалі "Одного Факту".

“Але ж і гарний був”: 67-річний Павло Зібров показав, яким був в молоді роки – компліменти не забарились

Павло Зібров показав себе в далекому минулому. Співак оприлюднив у соціальних мережах відео, на якому присутній він сам. Набагато молодший, але вже з пишними вусами, які давно стали брендом.

“9 років проводити”: акторка Римма Зюбіна не захотіла зніматись в українському фільмі та назвала причину

Українська акторка Римма Зюбіна розповіла, чому їй довелось відмовитись від участі в українському фільмі. Причина ховалася зовсім не в сценарії. "Один Факт" розповість подробиці в матеріалі.