Випічка черствіти не буде: один секрет приготування пухкого тіста від досвідчених шеф-кухарів

Свіжоспечена випічка завжди виходить пухкенькою та смачною. Але згодом вона починає черствіти. Уповільнити цей процес допоможуть певні інгредієнти. Розповідаємо про них детальніше

Хліб, кондитерська випічка та солоденькі булочки залишаться свіжими і м’якенькими набагато довше, якщо додавати до тіста певні інгредієнти. Вони стануть на перешкоді швидкому засиханню хлібобулочних виробів. Ось ці інгредієнти.

Будь-яка випічка виходить м'якою та довго не сохне, якщо в тісто додати картопляний крохмаль
Будь-яка випічка виходить м’якою та довго не сохне, якщо в тісто додати картопляний крохмаль
  1. Пшеничне борошно вищого ґатунку. Воно містить набагато менше клейковини, тому дозволяє отримати м’якеньку випічку, що довго не буде черствіти. Перед випіканням борошно слід добре просіяти, щоб тісто вийшло більш пухкеньким.
  2. Мінеральна вода. Виготовлення тіста на мінеральній воді — лайфхак, яким користуються професійні шеф-кухарі. Помічено, що мінералка робить готову випічку більш м’якою та уповільнює її черствіння.
  3. Рідкий мед. Випічка довше не буде черствіти, якщо до тіста під час приготування додати трохи рідкого меду.
  4. Манка. Булочки, оладки, хліб та млинчики будуть засихати набагато повільніше, якщо в тісто перед обжарюванням додати щіпку манної крупи.
  5. Кукурудзяний або картопляний крохмаль. Картопляний або кукурудзяний крохмаль уповільнює черствіння хлібобулочних виробів. Пиріжки та будь-які інші вироби з тіста виходять повітряними і м’якенькими саме через додавання до тіста крохмалю, та залишаються такими протягом декількох днів поспіль.
  6. Суміш житнього та пшеничного борошна. Хліб та хлібобулочні вироби залишаться свіжими та пухкенькими набагато довше, якщо для замішування тіста використати суміш пшеничного та житнього борошна.

Також смак та м’якість випічки залежать від умов зберігання. Кондитерський виріб швидше втрачає свою м’якість, якщо знаходиться на відкритому повітрі. Зберегти випічку в свіжому вигляді якомога довше – можливо, якщо дотримуватись наступних порад по зберіганню.

З пшеничного борошна виходить сама м'якенька випічка
З пшеничного борошна виходить сама м’якенька випічка
  1. Свіжі хлібобулочні вироби краще зберігати в закритій хлібниці. Саме там вони довше залишаться свіжими та м’якими, бо в такій конструкції передбачені невеличкі дірочки, через які відбувається вільна циркуляція повітря.
  2. Хліб слід загорнути в паперовий пакет. Це — найкращий спосіб довго зберегти його свіжим. Зберігання хлібобулочних виробів в поліетиленовому пакеті або харчовій плівці призводить до появи плісняви та псування продукту. І все через те, що всередині плівки нема циркуляції повітря, тому волога не випаровується і швидко псує випічку.
  3. В замороженому вигляді свіженька випічка може зберігатися декілька місяців. Безпосередньо перед вживанням її можна розігріти в мікрохвильовій печі або ж електричній духовці.

Нові статті

Схожі статті

“У білій вишиванці”: Віталій Козловський із дружиною Юліϵю Бакуменко похрестили новонародженого сина Оскара

Співак Віталій Козловський, що вперше став батьком 25 лютого 2024 року — днями похрестив новонародженого сина. Читайте далі, де була проведена урочиста подія і чи відомі імена хрещених батьків?

Бабуся підказала легкий спосіб, як почистити молоду картоплю за 5 хвилин: навіть за ніж не беруся

Молоду картоплю господині не люблять, бо її дуже марудно обчищати. Та є кілька лайфгаків, за допомогою яких ця справа займе не більше 5 хвилин. У деяких випадках навіть ніж не знадобиться.

Тричі одружений та має кількох позашлюбних дітей: як виглядають усі жінки 56-річного Дмитра Гордона (ФОТО)

Інтерв'юер Дмитро Гордон вперше показав всіх своїх дружин та дітей від них: що відомо про жінок та як виглядають позашлюбні діти зірки? Подробиці.

55-річна Надя Матвєєва зізналася, чи робив їй пропозицію 35-річний бойфренд: “Цього моменту не відбувається”

Надія Матвєєва вперше відверто розповіла, чи освідчувався їй молодий коханий та коли буде весілля: що відомо про чоловіка телезірки? Подробиці особистого життя.