3 секрети бездоганних дерунів з картоплі: все настільки елементарно, але ніхто цим чомусь не користується

Деруни — одна з класичних страв української кухні. Приготувати картопляні оладки не так вже й складно — особливо, якщо добре знати деякі секрети. Про них вам розповість "Один Факт".

Приготування справжніх дерунів, якими зараз ласують хіба що в якійсь українській глибинці — це справжнє мистецтво.

Таємниці приготування найсмачніших дерунів
Таємниці приготування найсмачніших дерунів

Існує декілька таємниць, завдяки яким можна приготувати найсмачніші деруни, як у бабусі. “Один Факт” розповість про них детальніше.

Секрет No 1: Стара картопля

Щоб ваші деруни вийшли самим смачними — використовуйте для їх приготування тільки стару картоплю. Вона містить в собі велику кількість крохмалю, який додає необхідної форми готовим картопляним оладкам.

Якщо готувати деруни з молодої картоплі — вони під час смаження на пательні будуть розповзатися через нестачу крохмалю. І тому господиням доводиться додавати під час приготування тіста велику кількість борошна. Через це смак дерунів дуже сильно псується.

Секрет No 2: Борошна не треба

Найсмачніші деруни готують без борошна
Найсмачніші деруни готують без борошна

Другий секрет приготування дерунів виходить із першого. В деруни борошно не додають взагалі. Адже воно робить картопляні оладки зовсім іншими за смаком та відтінком. В українських селах у деруни не додають борошна, а ось яйця є для цієї національної страви обов’язковим компонентом.

Секрет No 3: Всі овочі треба натирати на тертці

Овочі на деруни обов’язково натирають на тертці ( можна використовувати крупну або дрібну). При чому — не тільки картоплю, але й ріпчасту цибулю і навіть моркву. Якщо овочі на деруни просто порізати або ж пропустити через кухонний комбайн чи м’ясорубку — то смак готової страви буде зовсім іншим.

Щоб зробити смак картопляних дерунів більш пікантним – до тертої картоплі з овочами додають 2-3 зубчики часнику, перетертих на часникодавці.

І наостанок – ще одна корисна порада. Готуйте деруни з картоплі якомога швидше. Натерта картопля не повинна пускати забагато соку або ж потемніти. Адже через це смак дерунів зіпсується. Можете також додати до натертої картоплі 1-2 ложки сметани — завдяки їй картопля не потемнішає завчасно. Після натирання картоплі відразу починайте смажити оладки на пательні з рослинним маслом.

Нові статті

Схожі статті

Як правильно засушити мʼяту на зиму? 5 способів, збереження користі та аромату “приправи” до чаю

Сушена мʼята – чудова рослина для приготування запашного чаю, соусів, салатів та маринадів. Якими способами можна її сушити, щоб заготовка зберегла усі свої корисні властивості?

“Ми вам передзвонимо”: Нікітюк придбала миттєву лотерею і показала, що виграла. 2 мільйони майже в кармані

Леся Нікітюк вирішила пошукати щастя в лотереї. Придбала квиток на касі найближчого супермаркету і показала усім процес стирання захисного покриття монеткою. Чи вдалось їй щось виграти?

В житті 3 знаків Зодіаку настане біла смуга до кінця 2024 року. Хто ці щасливчики та що їм подарує Всесвіт?

В житті 3 знаків Зодіаку настане біла смуга до кінця 2024 року. Хто ці щасливчики та що їм подарує Всесвіт?

“Я не хочу бути сином Ірини Білик”: 25-річний син співачки Гліб Оверчук розповів, чим займається зараз

Ірина Білик має двох синів, у яких різниця у віці складає 16 років. Гліб Оверчук є старшим сином та наразі проживає за кордоном, але пішов шляхом зіркової мами: чим займається юний артист?