Те, що треба влітку: рецепт прохолодного квасу з чорного хліба, який чоловік і діти п’ють із задоволенням

Що може бути смачніше влітку, аніж прохолодний квас, приготований з чорного хлібчику? "Один Факт" пропонує до вашої уваги елементарний рецепт літнього напою, який легко готується в домашніх умовах.

Спробуйте приготувати вдома квас за цим покроковим рецептом. Він завжди вдається смачним, а процес настоювання напою займає 2.5 доби!

Інгредієнти для приготування квасу, розраховані на 4 порції:

  • вода: 1 літр;
  • житній хліб: 200 г;
  • пресовані дріжджі: 5 г;
  • цукор: 100 г;
  • лимонна кислота: 0.5 г.

Покрокова інструкція з приготування домашнього квасу з чорного хліба

Як приготувати хлібний квас в домашніх умовах: інструкція
Як приготувати хлібний квас в домашніх умовах: інструкція

Крок № 1. Воду ставлять на вогонь і доводять до кипіння. Після цього вимикають плитку та залишають охолоджуватися до кімнатної температури.

Крок № 2. Житній хліб нарізають кубиками та запікають в електричній духовці. Її попередньо розігрівають до температури + 180°С +200°С.

Крок № 3. Готові сухарики мають набути темного кольору. Їх перед подальшим використанням охолоджують до кімнатної температури.

Крок № 4. Охолоджені сухарі додають у воду. Також туди викладають хлібний жмих, що залишився після приготування квасу. Насипають лимонну кислоту та цукор.

Крок № 5. У воду кришать руками свіжі дріжджі. Перемішують і залишають у прохолодному місці на ніч.

Крок № 6. Квас проціджують крізь марлю. З хліба вичавлюють усю рідину. Жмих, що лишився – використовують для приготування наступних порцій смачного квасу.

Готовий хлібний квас проціджують через марлю
Готовий хлібний квас проціджують через марлю

Крок № 7. Після проціджування готовий квас розливають у пляшки, але не доверху. Напій не повинен виходити назовні.

Квас із чорного хліба ставлять на 2 дні в холодильник, щоб він добре настоявся. Вживають охолодженим. За бажанням можна додати до напою ще цукру за смаком.

Квас – корисний напій, який ідеально смакує в літню спеку. Він належить до числа національних словʼянських напоїв та має історію в декілька тисяч років. Рецепти квасу передають з покоління в покоління, а кожен український регіон має свої таємниці приготування напою.

Готують квас не тільки з чорного хлібу, а й з інших продуктів. Наприклад, малини, морошки, барбарису, полуниці, груш, яблук, журавлини, смородини, кориці і мʼяти.

Нові статті

Схожі статті

Завжди сію моркву на зиму при + 5: ось чому потрібно робити це восени – секрет, про який мало хто знає

Досвідчені господині добре знають, що моркву у відкритий ґрунт можна сіяти як навесні, так і під зиму. Осінній посів морквяного насіння зручніше, адже в цей час робіт на городі меншає.

Як виглядають сини Анатолія Хостікоєва: один від Наталії Сумської, а інший – від жінки, яку кохав раніше

Анатолій Георгієвич Хостікоєв – другий чоловік акторки Наталії Сумської, яка народила йому молодшого сина Вʼячеслава. Також в артиста є старший син Георгій – від другого шлюбу з Любовʼю Кубʼюк.

ТОП-5 природних явищ України, які ніде більше не побачите: рожеве озеро, каньйон на 4 області на ще 3

Україна багата не тільки своєю історією та культурою. На території країни розташовані унікальні природні явища, про які ви можете більш детально прочитати в матеріалі "Одного Факту".

Зимовий рецепт квашеної капусти з невеличким секретом: зробіть ось це і вона буде хрумтіти навіть через рік

Цей рецепт квашеної капусти перевірений роками. Вона виходить хрусткою і чудово смакуватиме з гарнірами взимку або як самостійна закуска. Спробуйте і ви приготувати її вдома!