Листя волоського горіху, яке восени облітає з дерев – має недобру славу. В народі давно вважають, що і дерево волоського горіха, і листя не дозволяють рости ані бурʼянам, ані культурним рослинам. Нібито в складі листя є певні ядовиті речовини, через які багато культурних рослин перестають плодоносити або погано ростуть.
Тож, давайте спробуємо розібратися, чи дійсно листячко волоського горіха можна використовувати як добриво.
Чому дерево та листя волоського горіха вважають не кращими сусідами?
Існує розповсюджена думка, що волоський горіх виділяє у відкритий ґрунт хімічні речовини. Вони пригнічують ріст та активний розвиток сусідніх культурних рослин.
Виною всьому – речовина юглон, що міститься в листячку волоського горіха. Опинившись в ґрунті – юглон перетворюється на токсичну речовину.
Серед найбільш чутливих до юглону городних культур можна назвати картоплю, помідори, ожину, яблуню, капусту, горох, огірки, дуб, азалії, півонії і сосну.
Однак наявність юглону в складі листя волоського горіха – зовсім не привід палити листя волоського горіха. Адже за його допомогою можна позбутись від польових мишей. Для цього листя з волоського горіху просто підкладають в мишині нірки.
Досвідчені дачники розповідають, що у вологому, суглинистому та важкому ґрунті добриво у вигляді опалого листя волоського горіха краще не застосовувати. Адже хімічна речовина юглон має властивість із плином часу здатна накопичуватись в землі.
Водночас в сухих та легких ґрунтах юглон легко окислюється. Тому по сусідству із ним чудово ростуть півонії та ще і квітнуть гарно.
Попри розповсюджену думку з листя волоського горіха виходить чудове добриво. Але приготування компосту з нього краще виконувати в окремих контейнерах або мішках.