Лідер гурту “Океан Ельзи” Святослав Вакарчук пише пісні, надихаючись довколишніми подіями: що зачепило

Святослав Вакарчук має дуже чуттєву натуру. Щойно довкола щось відбувається, як усе це відбивається в душі музиканта, виливаючись у ноти та захопливі тексти.

Місто Марії

Наприкінці квітня 2022 року гурт “Океан Ельзи” випустив пісню, присвячену мужнім захисникам Маріуполя. Композиція вражає до глибини душі. Святослав Вакарчук наголосив, що місто Марії є козацьким містом.

Звісно, у пісні є переможний мотив, адже попри те, що холодно, “вітер дюнами дме”, “очі звикли до втоми”, все ж “пісок пахне весною” і “сонце зійшло над Азовом”. І на це є “надто багато причин” та “нам буде знов добре з тобою”.

Мить

Ця історія сягає у 2015 рік. Кропивничанин Вадим Довгорук, якому вибухом гранати відірвало руку, чотири доби пролежав на морозній землі під Дебальцевим. Решта товаришів загинула, а він вижив, хоч і позбувся відморожених ступнів.

Святослав познайомився зі спецпризначенцем у шпиталі. Артист був вражений енергетикою чоловіка та його надзвичайним оптимізмом. Пісня “Мить” народилася за 15 хвилин і теж має життєствердний фінал: “Не спіши, вже весна наступає за мить”.

Обійми

Цю щемку пісню, написану ще у 2013 році, Вакарчук виконує практично на кожному концерті. На Великдень у 2022 році “ОЕ” давав концерт у київському метро. Фронтмен гурту розповів, що на Сході до нього підійшла жіночка й сповістила, що це була улюблена пісня її чоловіка, який загинув.

Тому музикант присвятив композицію всім, хто на тому світі очікує нашої спільної перемоги. Звісно, ціна цієї перемоги непомірно висока й навіть страшна. Але ми маємо врешті досягти поставленої мети заради тих, кого вже ніколи не зможемо обійняти. Вони чекають на це від тих, хто залишився живим.

Нові статті

Схожі статті

“У білій вишиванці”: Віталій Козловський із дружиною Юліϵю Бакуменко похрестили новонародженого сина Оскара

Співак Віталій Козловський, що вперше став батьком 25 лютого 2024 року — днями похрестив новонародженого сина. Читайте далі, де була проведена урочиста подія і чи відомі імена хрещених батьків?

Бабуся підказала легкий спосіб, як почистити молоду картоплю за 5 хвилин: навіть за ніж не беруся

Молоду картоплю господині не люблять, бо її дуже марудно обчищати. Та є кілька лайфгаків, за допомогою яких ця справа займе не більше 5 хвилин. У деяких випадках навіть ніж не знадобиться.

Тричі одружений та має кількох позашлюбних дітей: як виглядають усі жінки 56-річного Дмитра Гордона (ФОТО)

Інтерв'юер Дмитро Гордон вперше показав всіх своїх дружин та дітей від них: що відомо про жінок та як виглядають позашлюбні діти зірки? Подробиці.

55-річна Надя Матвєєва зізналася, чи робив їй пропозицію 35-річний бойфренд: “Цього моменту не відбувається”

Надія Матвєєва вперше відверто розповіла, чи освідчувався їй молодий коханий та коли буде весілля: що відомо про чоловіка телезірки? Подробиці особистого життя.