Лідер гурту “Океан Ельзи” Святослав Вакарчук пише пісні, надихаючись довколишніми подіями: що зачепило

Святослав Вакарчук має дуже чуттєву натуру. Щойно довкола щось відбувається, як усе це відбивається в душі музиканта, виливаючись у ноти та захопливі тексти.

Місто Марії

Наприкінці квітня 2022 року гурт “Океан Ельзи” випустив пісню, присвячену мужнім захисникам Маріуполя. Композиція вражає до глибини душі. Святослав Вакарчук наголосив, що місто Марії є козацьким містом.

Звісно, у пісні є переможний мотив, адже попри те, що холодно, “вітер дюнами дме”, “очі звикли до втоми”, все ж “пісок пахне весною” і “сонце зійшло над Азовом”. І на це є “надто багато причин” та “нам буде знов добре з тобою”.

Мить

Ця історія сягає у 2015 рік. Кропивничанин Вадим Довгорук, якому вибухом гранати відірвало руку, чотири доби пролежав на морозній землі під Дебальцевим. Решта товаришів загинула, а він вижив, хоч і позбувся відморожених ступнів.

Святослав познайомився зі спецпризначенцем у шпиталі. Артист був вражений енергетикою чоловіка та його надзвичайним оптимізмом. Пісня “Мить” народилася за 15 хвилин і теж має життєствердний фінал: “Не спіши, вже весна наступає за мить”.

Обійми

Цю щемку пісню, написану ще у 2013 році, Вакарчук виконує практично на кожному концерті. На Великдень у 2022 році “ОЕ” давав концерт у київському метро. Фронтмен гурту розповів, що на Сході до нього підійшла жіночка й сповістила, що це була улюблена пісня її чоловіка, який загинув.

Тому музикант присвятив композицію всім, хто на тому світі очікує нашої спільної перемоги. Звісно, ціна цієї перемоги непомірно висока й навіть страшна. Але ми маємо врешті досягти поставленої мети заради тих, кого вже ніколи не зможемо обійняти. Вони чекають на це від тих, хто залишився живим.

Нові статті

Схожі статті

Айсберг в океані: від узбережжя Антарктиди відколовся величезний крижаний острів — що кажуть вчені?

Айсберг А23а розміром втричі більше за Нью-Йорк відокремився від Антарктиди і зараз вільно пливе Південним океаном. Чи варто капітанам кораблів бути пильними та куди помандрував крижаний острів?

Один факт про рис, який робить його корисним для нервової системи: таємничий компонент популярної крупи

Рис — один з самих цінних продуктів харчування. Ця крупа містить в собі велику кількість вітаміну В, а ще - один інгредієнт, який добре впливає на роботу нервової системи. Дізнайтесь, що це.

“Чорна п’ятниця” у Монобанку: представники фінустанови розповіли, що купували українці у день розпродажу

День великих розпродажів в магазинах України пройшов минулої п'ятниці — 24 листопада. Зараз ажіотаж трохи спав і банки підбили підсумки "Чорної П'ятниці". Свою статистику Мінфіну надав і Monobank.

Завидні модниці Катя Осадча, Лілія Ребрик, Оля Цибульська та інші задають тон: показали, які пальто в тренді

Найбільше про модні тенденції знають зірки, оскільки їм за характером роботи доводиться постійно змінювати наряди. Отже, придивімося уважно, в які пальто вони вбираються, щоб зрозуміти тенденцію.