ТОП-3 зірки, що прославили Україну на весь світ: чим відзначилися Подкопаєва, Руслана і Джамала

Про Україну зараз знає весь світ, але якою ціною. Втім, є 3 жінки, які змогли прославити нашу країну до трагічних подій 2022 року. Ми розкажемо про те, який шлях їм довелося пройти задля успіху.

Лілія Подкопаєва

Українська гімнастка та уродженка Донецька Лілія Подкопаєва змусила весь світ говорити про Україну в далекому 1996, коли стала абсолютною чемпіонкою Олімпійських ігор в Атланті, США. Спортсменка завоювала одразу дві золоті медалі, а після цього ще й стала абсолютною чемпіонкою зі спортивної гімнастики Чемпіонату Європи (Великобританія). До змагань 1996 року Лілія важко працювала, тренуючись навіть попри перелом одразу двох ребер. А на спортивний шлях вона стала у віці 5 років завдяки наполегливості власної бабусі.

Руслана Лижичко

Почала свою співочу кар’єру у 90-х з участі в українських музичних фестивалях – ви можете пам’ятати її виступи на “Червона рута – 93”, “Тарас Бульба – 93” та “Слов’янський базар” 1996 року. Втім, завдяки перемозі Руслани Лижичко на “Євробаченні-2004” про Україну заговорив увесь світ. Це спричинило не лише захват у багатьох від гуцульских “Диких танців”, а й революції на “Євробаченні” взагалі – після 2004 року на сцені міжнародного конкурсу стало звучати все більше етнічних мотивів від конкурсантів з різних країн.

Джамала

А друга перемога України на “Євробаченні” у 2016 році не лише вчергове нагадала усьому світу про нас, а й якоюсь мірою розвіяла таємничий “туман” над історією Криму. Завдяки пісні Джамали “1944” широкому загалу стало відомо про радянські звірства над корінним народом півострова, який у 2016 вже був укотре загарблений. Мільйони європейців були вражені про історію насильницької депортації кримських татар 1944 року, що якоюсь мірою вже тоді почало псувати репутацію росіян і червоної імперії зла у цивілізованому світі.

Нові статті

Схожі статті

Таємне кохання Дана Балана і Тіни Кароль за лаштунками: що сталося насправді та чи продовжуються стосунки

Незважаючи на те, що Дан Балан і Тіна Кароль ніколи не підтверджували свої стосунки, їхня близькість на публіці змусила багатьох шанувальників повірити, що між ними є роман.

Китайський гороскоп на 14 квітня 2024 року для Собаки, Півня і Свині: нові можливості та повороти долі

Китайський гороскоп для Собаки, Півня та Свині на 14 квітня 2024 року обіцяє, що ви можете досягти своїх цілей, якщо будете наполегливими та оптимістичними. Вірте в себе і йдіть до своїх мрій!

29-річна переможниця шоу “Холостяк-11” Анна Богдан після розставання із Заливако знайшла нового кавалера

Переможниця проекту "Холостяк-11" Анна Богдан не змогла зберегти відносини з Михайлом Заливако. Втім, зараз в красуні, схоже, зʼявився новий залицяльник. "Один Факт" покаже його вам прямо зараз.

Напряму: в які країни українці можуть поїхати на потязі без пересадок у 2024 році – повний список

Подорожі з України зараз — дуже складна справа. Втім, "Укрзалізниця" пропонуϵ українцям декілька прямих маршрутів 2024 на потягу без пересадок. Повний список "Один Факт" наводить нижче.