Один факт про Хюррем Султан, який навмисно не показали у “Величному столітті”: що не так з її іменем

Хюррем Султан — кохана жінка султана Сулеймана Пишного, яку насправді звали інакше. Хто була ця дівчина, звідки вона і чому султан називав її Хюррем – читайте в наступному дописі від "Одного Факту".

Хюррем Султан — одна із найулюбленіших наложниць султана Сулеймана Пишного, яку насправді звали зовсім інакше. Історики й досі сперечаються з приводу справжнього імені цієї красуні.

Наприклад, кандидат з мистецтвознавства та автор декількох дослідницьких робіт про Роксолану Олександра Шутько вважає, що ім’я головної жінки османського султана невідоме. Так само, як і рік її народження. Існує припущення, що Хюррем Султан народилась приблизно у другій половині 1505 року або ж на початку 1506 року. Дівчина була на 11 років молодшою за султана Сулеймана.

Дві Роксолани: Мер'єм Узерлі та Ольга Сумська
Дві Роксолани: Мер’єм Узерлі та Ольга Сумська

Щодо справжнього імені султанші, то тут історичні діячі і науковці не можуть дійти згоди й донині. Достеменно відомо, що султан Сулейман Пишний називав свою наложницю Хюррем. В перекладі з турецької мови це ім’я значить “весела”, “та, що посміхається”. Імовірно, султан так називав кохану за її веселий і легкий норов.

Існує й інше розповсюджене ім’я цієї султанші — Роксолана. До речі, в українському варіанті фільму “Величне століття” головну героїню, роль якої виконала Ольга Сумська — звати саме Роксоланою, а не Хюррем. А ось в турецькому варіанті серіалу Роксолану не згадують. Відомо, що полонянку османського правителя Роксоланою називали європейські посли.

А ось українське ім’я дівчини залишається під завісою таємниці. Серед істориків існує версія, що Роксолана-Хюррем була донькою українського священика з містечка Рогатин на Івано-Франківщині. Звали цю дівчину Анастасія Лісовська. Але в офіційних документах ніяких свідчень про це немає.

Згідно з іншою версією — султанша Хюррем була позашлюбною дитиною з роду польських королів. Про це, принаймні, свідчить той факт, що татари відносились до цієї красуні із великою повагою — імовірно через те, що знали про ї приналежність до знатного роду.

Життя Хюррем Султан було сповнене труднощів. Дівчина залишилась сиротою і потім потрапила у турецький полон, опинилася в гаремі та змушена була вести постійну боротьбу за долю власних дітей. Померла султанша дуже рано — у віці 50 років від онкологічного захворювання.

Навколо місця її вічного спокою султан Сулейман наказав висадити розарій. Роксолана стала першою султаншею з гарему, яку поховали у власному мавзолеї.

Нові статті

Схожі статті

Неперевершені оладки з капусти на кефірі: смачний, швидкий та бюджетний рецепт сніданку від Лілії Ребрик

Рецепт Лілії Ребрик - це чудовий спосіб урізноманітнити своє меню та зробити сніданок не лише смачним, але й корисним. Спробуйте приготувати ці оладки і переконайтеся самі, що вони неперевершені!

Обираємо одяг за асцендентом: модні астрологічні поради для дівчат Близнюків від дизайнера одягу Андре Тана

Відомий український дизайнер одягу Андре Тан систематично даϵ поради для прекрасних жінок щодо вибору стильних речей. "Один Факт" наводить поради від стиліста для дівчат з асцендентом у Близнюках.

Романтичний жест Макса Барських – рука і серце: співак освідчився Надії Дорофєєвій прямо під час концерту

20 квітня 2024 року, під час концерту Макса Барських у Києві, сталося те, чого ніхто не очікував. Виконавши пісню, він підійшов до Надії Дорофєєвої та зізнався що хоче, щоб вона була його дружиною.

Ледь зводять кінці з кінцями: Позитив, Тоня Матвієнко, Камалія та інші зірки, які тотально економлять

В українському шоу-бізнесі ϵ знаменитості, яким доводиться економити. Чому саме Камалія, Тоня Матвіϵнко, Позитив та інші зірки ледь зводять кінці з кінцями — далі розповість "Один Факт".