“Чайковському там не місце”: оперна діва Монастирська розповіла, чому з балету прибрали твори композитора

49-річна оперна діва Людмила Монастирська поділилась думками щодо творів композитора Чайковського. В Нацопері України вони більше не звучать. Навіть попри те, що композитор був генієм.

Всесвітньо відома оперна діва Людмила Монастирська розповіла про своє ставлення до виконання творів Чайковського в українських та закордонних театрах.

Справа в тому, що Національна українська опера відмовилась від усіх вистав та балетних постановок, в яких звучать твори російського композитора Петра Ілліча Чайковського. Людмила Монастирська вважає таке рішення доцільним та правильним, хоча і називає цього композитора генієм і кожен його твір — перлиною.

Монастирська зазначила — відмова від музики Чайковського в оперних театрах є доцільним та правильним рішенням. Адже національна опера України — це головний театр країни і під час війни в ньому просто не можуть звучати твори російських композиторів, навіть таких геніїв, як Петро Чайковський. Людмила Монастирська назвала відмову від творів Чайковського морально-етичним рішенням і логічною реакцією на той безлад, який чинять росіяни в Україні.

Оперна співачка Людмила Монастирська розповіла, чому Чайковському не місце в українській консерваторії
Оперна співачка Людмила Монастирська розповіла, чому Чайковському не місце в українській консерваторії

Оперна співачка Монастирська, зазначила, що зникнення з репертуару українського балету творів Чайковського стало певним випробуванням для танцівників. Бо саме такі творіння композитора, як “Лебедине Озеро” та “Спляча красуня” — це справжні перлини, завдяки яким майстри танцю можуть показати дуже високий рівень власного професіоналізму.

І в той же час дії деяких театрів, які хочуть отримати статус Національного – викликають в оперної діви непорозуміння. Адже як в наш час, коли сусід знищує Україну – можна їздити на гастролі з російським репертуаром? На думку Монастирської — це неприпустимо.

Людмила Монастирська торкнулася й питання стосовно назви Національної музичної консерваторії в Києві, яка теж носить імʼя композитора Петра Чайковського. На думку оперної співачки – це теж неправильно. Багато людей зараз вимагають прибрати імʼя російського композитора з назви музичної академії, а ось керівництво закладу чинить цьому опір.

Людмила Монастирська наголосила, що попри геніальні твори Чайковський все ж є представником імперської культури і тої країни, яка зараз чинить геноцид українців. Співачка зізналась, що раніше в її репертуарі було дуже багато творів Петра Ілліча Чайковського.

Серед них — і “Пікова дама”, і Тетяна з його “Євгенія Онегіна”, і опера “Казка про царя Салтана”. Це були професійні сходи для неї, як для оперної артистки. Але, як зізналась Монастирська — усіх цих партій в її творчому репертуарі немає вже тривалий час.

Нові статті

Схожі статті

З макіяжем і манікюром: 86-річна Ада Роговцева не поступається красою 89-річній француженці Бріжит Бардо

Чарівна Ада Роговцева — українська акторка театру та кіно, яка в свої 86 років залишається справжньою жінкою. В красі та стилі вона цілком може перемогти француженку Бріжит Бардо.

Що робити, якщо сусідська яблуня розрослася на ваш город: чи можна прибрати чужі гілки за законом

Люди, які мешкають у власному будинку — інколи стикалися із тим, що гілки сусідніх дерев розростаються на їхню ділянку. "Один Факт" розповість, чи можна їх обрізати самостійно, без дозволу сусідів.

Не холостяк, як думають всі: 50-річний Олег Винник показав єдину жінку, в яку закохався ще студентом

Олег Винник — співак, що підкорив серця багатьох українок. Довгий час цього красеня з блакитними очима вважали холостяком. Та насправді своє перше і єдине кохання він зустрів ще в студентські роки.

Робота – це робота: Наталія Сумська розповіла, як робота в театрі зі своїм сином вплинула на їхні відносини

Акторка Наталія Сумська розповіла, які відносини має зі своїм сином В'ячеславом Хостікоєвим, адже їх об'єднує одна робота в театрі: чи спілкуються між собою?