Екстравагантна і з кучерями як у Насті Каменських: якою була 94-річна Ліна Костенко у своїй молодості

Ліна Костенко показала свої архівні фото з того часу, коли вона була ще зовсім юна: як виглядала відома поетеса та що відомо про її особисте життя?

Ліні Костенко, видатній поетесі сучасності, виповнилося 94 роки. Вона відома як талановита поетеса свого часу. Її твори давно стали частиною освітніх програм, отримали статус класики та символу української літератури, з яким знайомі всі.

Ліна Костенко завжди залишалася непохитною та критично налаштованою до влади. Її творчість часто характеризується різкістю та гостротою, а також вишуканим почуттям гумору. Народилася вона 19 березня 1930 року в місті Ржищів на Київщині, у родині вчителів.

Поетеса Ліна Костенко показала, який вигляд мала у молодості
Поетеса Ліна Костенко показала, який вигляд мала у молодості

Справжнє визнання Ліна Костенко здобула після публікації історичного роману у віршах “Маруся Чурай”. Цей твір, разом зі збіркою “Неповторність”, приніс їй Шевченківську премію, що стало важливим етапом у її творчій діяльності.

Поетеса Ліна Костенко показала, який вигляд мала у молодості
Поетеса Ліна Костенко показала, який вигляд мала у молодості

За своє життя Ліна Костенко була одружена двічі. Її першим чоловіком був Єжи-Ян Пахльовський, з яким у них народилася донька Оксана. Однак, їхній шлюб виявився нетривалим через несумісність характерів, які завадили подружжю знайти спільну мову. Дмитро Павличко згадує, що Ліна Костенко у віці двадцяти років вирізнялась своєю екстравагантністю та шкідливими звичками.

Поетеса Ліна Костенко та її перший чоловік
Поетеса Ліна Костенко та її перший чоловік

Ліна Костенко мала цікаве та насичене життя. Вдруге поетеса одружилась з Василем Цвіркуновим, котрий був директором Кіностудії імені Довженка. У їхньому шлюбі народився син Василь. Подружжя прожило разом чверть століття, аж до смерті Василя Цвіркунова.

Поетеса Ліна Костенко та її другий чоловік
Поетеса Ліна Костенко та її другий чоловік

Її дочка, Оксана Пахльовська, пішла по слідах матері й також стала письменницею. Вона працює викладачем у Римському університеті, передаючи свої знання та досвід студентам. Син Ліни Костенко мешкає в Сполучених Штатах Америки, де разом із сім’єю, працює програмістом.

Поетеса Ліна Костенко та її двоє дітей
Поетеса Ліна Костенко та її двоє дітей

Ліна Костенко за свою творчість та внесок у розвиток культури отримала численні нагороди та визнання. Її відзначили орденом Почесного легіону, який їй вручили на урочистій церемонії в посольстві Франції в Києві. Це високе визнання її заслуг у розвитку літератури та культури. У 2023 році виникла ініціатива надати Ліні Костенко звання “Почесної громадянки міста Києва”, що підкреслює її важливість для української культури та суспільства.

Нові статті

Схожі статті

“У білій вишиванці”: Віталій Козловський із дружиною Юліϵю Бакуменко похрестили новонародженого сина Оскара

Співак Віталій Козловський, що вперше став батьком 25 лютого 2024 року — днями похрестив новонародженого сина. Читайте далі, де була проведена урочиста подія і чи відомі імена хрещених батьків?

Бабуся підказала легкий спосіб, як почистити молоду картоплю за 5 хвилин: навіть за ніж не беруся

Молоду картоплю господині не люблять, бо її дуже марудно обчищати. Та є кілька лайфгаків, за допомогою яких ця справа займе не більше 5 хвилин. У деяких випадках навіть ніж не знадобиться.

Тричі одружений та має кількох позашлюбних дітей: як виглядають усі жінки 56-річного Дмитра Гордона (ФОТО)

Інтерв'юер Дмитро Гордон вперше показав всіх своїх дружин та дітей від них: що відомо про жінок та як виглядають позашлюбні діти зірки? Подробиці.

55-річна Надя Матвєєва зізналася, чи робив їй пропозицію 35-річний бойфренд: “Цього моменту не відбувається”

Надія Матвєєва вперше відверто розповіла, чи освідчувався їй молодий коханий та коли буде весілля: що відомо про чоловіка телезірки? Подробиці особистого життя.