Тоня Матвієнко розповіла про брата Януарія, який пішов у монастир: як виглядає старший син Ніни Матвієнко

Тоня Матвієнко показала свого старшого брата Івана Гончара, який постригся у ченці та взяв ім'я Януарій: що відомо про чоловіка та де саме перебуває?

Іван Гончар, старший син покійної народної артистки України Ніни Матвієнко, обрав шлях послушника церкви Іоанна Богослова в Ніжині. Після того, коли він постригся в ченці Іван прийняв ім’я Януарій та став ієродияконом у церкві, де протягом кількох років вірно віддається служінню. Його шлях до монастиря розпочався у віці 33 років у Криму, де він пройшов через роки послушливого життя в Бахчисарайському Свято-Успенському монастирі.

Тоня Матвієнко показала, як виглядає її старший брат-монах
Тоня Матвієнко показала, як виглядає її старший брат-монах

Там, у спокої та поклонінні, він провів 12 років, поки не настала часова хвиля змін, пов’язана з анексією Криму. Відповідно до своєї власної свідомості, він вирішив залишити це місце, підкреслюючи свою позицію проти анексії.

У монастирі, де переважало проросійське суспільство, більшість ченців підтримували ідею анексії. Навіть настоятель закликав монахів проголосувати за це та наголошував, що це обов’язково. Проте Януарій відмовився від цього, залишившись вірним своїм переконанням. Він не лише висловив свою позицію, але й відкрито протистояв ідеї анексії.

Тоня Матвієнко показала, як виглядає її старший брат-монах
Тоня Матвієнко показала, як виглядає її старший брат-монах

Януарій розповів, що жодних спроб відлучення від церкви не було та його соціальний статус через те, що мама відома, завжди сприяв йому. Він самостійно залишив Крим і вирушив у монастир. Там він зустрів дівчину-художницю, яка допомагала в роботі з мозаїкою. Її батько, священник, служив у церкві у Крутах, поблизу Ніжина, і запросив його приєднатися до церковної спільноти як диякон.

Син Ніни Митрофанівни зізнався, що мешкає у Ніжині у власній квартирі, яку оплачували його батьки. Оплата включає орендну плату та комунальні послуги.

Іван Гончар наголосив, що монахи та священики не отримують зарплати чи грошової винагороди. Він пояснив, що більшість з них самі заробляють, виконуючи різноманітні роботи, такі як шиття чи таксі, щоб забезпечити собі прожиття. Зазначивши, що ПЦУ є однією з найбідніших церков, Іван розповів про свою власну діяльність у написанні ікон та створенні іконостасів на замовлення.

Тоня Матвієнко показала, як виглядає її старший брат-монах
Тоня Матвієнко показала, як виглядає її старший брат-монах

Януарій розповів про те, як сестра Тоня віддала йому в користування свою машину, що використовується для перевезення цементу для потреб монастиря. Він підкреслив, що хоча це “дамська машинка”, вона є дорогоцінним допоміжним засобом для храму. Щодо батьків, Іван зазначив, що вони відвідували його, але сестра Тоня разом з чоловіком Арсеном Мірзояном ще не мали такої можливості.

Нові статті

Схожі статті

Квартира маленька і орендована, але все зроблено з душею: Віктор Павлік показав, де живе з Репяховою і сином

Віктор Павлік одружений вчетверте, але живе в орендованій квартирі разом з дружиною та сином, при цьому забезпечує попередні сім'ї: як виглядає домівка зіркового подружжя?

Суддя “Х-Фактору” в нього не повірив, дарма: як Діма Монатік піднявся на вершину слави і прославив Україну

Дмитро Монатік сьогодні є одним із найпопулярніших артистів України. Його творчість підкорює серця українців, а пісні можна знайти в плейлистах майже кожного. Але як почав свій шлях молодий чоловік?

Не холостяк, як думають всі: 43-річний Сергій Притула показав, як виглядає його дружина, з якою двоє дітей

Шоумен Сергій Притула подобається багатьом жінкам, але його серце вже понад 9 років належить лише одній: як виглядає друга дружина чоловіка, з якою у них двоє донечок?

Перший Ані Лорак розстався з третьою: Анастасія Фоксі приголомшила причинами розлучення з Налчаджиоглу

Екс-чоловік Ані Лорак Мурат Налчаджиоглу та його третя дівчина Настя Фоксі – більше не разом. Що сталось у парі і чому чергова кохана вирішила піти геть від турецького бізнесмена?