“Доплачував радіостанціям”: дружина Кузьми Скрябіна здивувала зізнанням про україномовні пісні музиканта

Удова Кузьми Скрябіна Світлана Бабійчук поділилась спогадами про початок карʼєри чоловіка. Вона пригадала, про що мріяв молодий Скрябін і що йому доводилось робити, аби його мрія стала реальністю.

Дружина відомого співака Андрія Кузьменка (Кузьми Скрябіна) у розмові поділилась із Тіною Кароль спогадами про те, як важко було свого часу артисту просувати україномовну творчість.

Культовий музикант Кузьма Скрябін загинув в дорожній пригоді 2 лютого 2015 року. Після себе артист залишив велику творчу спадщину і чимало пісень на українській мові. Але за словами його удови Світлани Бабійчук – чоловікові свого часу довелось чимало постаратися, щоб його україномовні хіти зазвучали на радіостанціях нашої країни.

Андрій Кузьменко завжди хотів, щоб на радіостанціях країни звучали україномовні пісні
Андрій Кузьменко завжди хотів, щоб на радіостанціях країни звучали україномовні пісні

У відвертій розмові Світлана Бабійчук розповіла, що Кузьмі свого часу довелося доволі складно. Адже просувати власні твори прийшлося самотужки і за гроші.

Удова артиста пригадала, що понад 20 років тому Андрію Кузьменко приходилося платити українським радіостанціям за те, щоб в ефір ставили його україномовні твори. Адже на той момент усі українські пісні вважались не форматом, а в трендах знаходився російський шансон.

Світлана Бабійчук пригадала, що Кузьма засмучувався через те, що україномовні пісні в його рідній Україні називали “не форматом”. Десь в 2002 році, коли Андрій Кузьменко створив свої треки “Наші”, “Нова “Статуя Свободи”” — він вже усвідомлював, що українська культура потребує повного відокремлення від культури російської. Тому зі своїм репертуаром, який складався саме з україномовних пісень — Кузьменко пішов на радіостанції. Але там українську музику в ефіри брати не хотіли. Казали, що, мовляв – немає в неї популярності.

Світлана Бабійчук і Кузьма Скрябін
Світлана Бабійчук і Кузьма Скрябін

Бабійчук розповіла також, що Кузьма Скрябін вже тоді хотів достукатися до всіх і йшов навіть на те, аби платити гроші за свої пісні. Тільки б їх випускали в ефір.

Він платив і не раз, всюди платив — зазначила удова музиканта.

За словами жінки, Андрій Кузьменко завжди вважав, що Україні варто плекати свої таланти. І йому було дуже боляче від того, що українці не можуть відокремитись від російської культури та ділитися власними творчими здобутками.

Нові статті

Схожі статті

З макіяжем і манікюром: 86-річна Ада Роговцева не поступається красою 89-річній француженці Бріжит Бардо

Чарівна Ада Роговцева — українська акторка театру та кіно, яка в свої 86 років залишається справжньою жінкою. В красі та стилі вона цілком може перемогти француженку Бріжит Бардо.

Що робити, якщо сусідська яблуня розрослася на ваш город: чи можна прибрати чужі гілки за законом

Люди, які мешкають у власному будинку — інколи стикалися із тим, що гілки сусідніх дерев розростаються на їхню ділянку. "Один Факт" розповість, чи можна їх обрізати самостійно, без дозволу сусідів.

Не холостяк, як думають всі: 50-річний Олег Винник показав єдину жінку, в яку закохався ще студентом

Олег Винник — співак, що підкорив серця багатьох українок. Довгий час цього красеня з блакитними очима вважали холостяком. Та насправді своє перше і єдине кохання він зустрів ще в студентські роки.

Робота – це робота: Наталія Сумська розповіла, як робота в театрі зі своїм сином вплинула на їхні відносини

Акторка Наталія Сумська розповіла, які відносини має зі своїм сином В'ячеславом Хостікоєвим, адже їх об'єднує одна робота в театрі: чи спілкуються між собою?