У 2017 році було вирішено збудувати галерею у малайзійських Гуар-Кепах. Там-то і докопалися до дуже стародавнього поховання. Спеціалісти визнали, що перед ними череп, стегнова кістка і залишки грудної клітини “пенгангської жінки”.
Оскільки тіло під час поховання обклали вартісними на той час керамічними виробами, кам’яними знаряддями й різними видами черепашок, історики дійшли висновку, що небіжчиця за життя мала високий соціальний статус. Завдяки черепашкам кістки законсервувалися і дуже добре збереглися.
Якщо вірити дослідженням, жінка померла приблизно 5700 років тому. Води відтоді витекло немало, тож встановити причину, чому бідолаха покинула цей буремний світ у 40-річному віці практично неможливо.
Вчені зайнялися дослідженням знайдених фрагментів і невдовзі сконструювали її обличчя. Те, що це останки пенгангської леді, а не чоловіку, стверджують спеціалісти з криміналістики. Вони уважно дослідили череп й скелет та дійшли однозначного висновку, що перед ними дама.
Те, що жінка не дожила до пенсійного віку, стало зрозуміло, коли вивчили стан зубів незнайомки й часу закриття черепних швів.
3D-модель
Дізнавшись про подібну знахідку, Цицеро Мораєс, що спеціалізується на графіці, запропонував створити черепом модель обличчя й подивитися, як виглядала красуня за життя. На допомогу бразилець залучив не лише 3D-моделювання, але й анімацію.
Для порівняння вчені зробили комп’ютерну томографію сучасним малайзійцям, щоб уточнити проєкції носа, положення очей, розміри губ. Результат приголомшив публіку. З’ясувалося, що жінка, швидше за все, належить одночасно до австраломеланесоїдів і монголоїдів.