Остання неділя жовтня — традиційний день для переведення українських годинників на зимовий час. Кожного року восени ми всією країною рухаємо стрілки своїх годинників назад. Рік Чорного Кролика, ну той, що 2023-й — виключенням не став. Цьогоріч стрілки українських годинників перестрибнуть назад у неділю, 29 жовтня. Рівно о 4-й годині українцям треба перемістити їх власноруч на механічних годинниках.
Ручний спосіб переведення годинників діє на українських територіях для механічних приладів та тих, що не під’єднані до Інтернету. Електронні гаджети та пристрої зазвичай налаштовані на автоматичний перехід у часі, тому їх перемикати не треба.
Багато людей сприймають переведення годинників не дуже добре. Зсув у часі впливає на біоритми, псує настрій і потребує чимало зусиль для адаптації. Але саме восени переведення стрілок годинників переноситься легше, адже у людей з’являється одна вільна година для того, щоб поспати.
Тим не менш, адаптуватися до нового часу все ж доводиться і для цього треба дотримуватися декількох рекомендацій.
- за тиждень до переміщення у зимовий час від уважно стежте за якістю свого сну та не перенапружуйтеся;
- щоденно виходьте на прогулянку та дихайте свіжим повітрям;
- не перенавантажуйте свій організм, уникайте впливу стресових факторів;
- стежте за власним харчуванням, додавайте у меню більше овочів та фруктів.
Обов’язково займайтесь медитацією, виконуйте вправи з йоги, займіться дихальними практиками. Все це допоможе розслабитися та помітно легше перенести зміни у часі.
Нагадаємо, що зараз годинники в Україні переводять 2 рази протягом року. Восени ця процедура припадає на жовтень, а весною на літній час переходять у квітні. Стрілки годинників рухають вперед або назад задля досягнення балансу між календарними та біологічними часами. Крім того, ця традиція обумовлена ще й необхідністю економити електричну енергію.
В нашій країні діє спеціальна постанова КабМіну від 1996 року “Про порядок обчислення часу на території України”. Саме вона регулює процедуру переходу на зимовий чи літній час. Періодично можновладці підіймають питання про скасування такого переходу. Наприклад, у 2011 році навіть була прийнята відповідна постанова. Але потім її було анульовано.