“А вже осінь прийшла у мій сад — переводжу я стрілки назад”. Коли у 2023 році переходять на зимовий час?

Зимовий час не скасовано. Вже наприкінці жовтня українцям треба переводити стрілки годинників на годину назад. Що треба знати, щоб встигнути вчасно?

Остання неділя жовтня — традиційний день для переведення українських годинників на зимовий час. Кожного року восени ми всією країною рухаємо стрілки своїх годинників назад. Рік Чорного Кролика, ну той, що 2023-й — виключенням не став. Цьогоріч стрілки українських годинників перестрибнуть назад у неділю, 29 жовтня. Рівно о 4-й годині українцям треба перемістити їх власноруч на механічних годинниках.

29 жовтня Україна перейде на зимовий час
29 жовтня Україна перейде на зимовий час

Ручний спосіб переведення годинників діє на українських територіях для механічних приладів та тих, що не під’єднані до Інтернету. Електронні гаджети та пристрої зазвичай налаштовані на автоматичний перехід у часі, тому їх перемикати не треба.

Багато людей сприймають переведення годинників не дуже добре. Зсув у часі впливає на біоритми, псує настрій і потребує чимало зусиль для адаптації. Але саме восени переведення стрілок годинників переноситься легше, адже у людей з’являється одна вільна година для того, щоб поспати.

Тим не менш, адаптуватися до нового часу все ж доводиться і для цього треба дотримуватися декількох рекомендацій.

  • за тиждень до переміщення у зимовий час від уважно стежте за якістю свого сну та не перенапружуйтеся;
  • щоденно виходьте на прогулянку та дихайте свіжим повітрям;
  • не перенавантажуйте свій організм, уникайте впливу стресових факторів;
  • стежте за власним харчуванням, додавайте у меню більше овочів та фруктів.

Обов’язково займайтесь медитацією, виконуйте вправи з йоги, займіться дихальними практиками. Все це допоможе розслабитися та помітно легше перенести зміни у часі.

Зимовий час - вже поряд!
Зимовий час – вже поряд!

Нагадаємо, що зараз годинники в Україні переводять 2 рази протягом року. Восени ця процедура припадає на жовтень, а весною на літній час переходять у квітні. Стрілки годинників рухають вперед або назад задля досягнення балансу між календарними та біологічними часами. Крім того, ця традиція обумовлена ще й необхідністю економити електричну енергію.

В нашій країні діє спеціальна постанова КабМіну від 1996 року “Про порядок обчислення часу на території України”. Саме вона регулює процедуру переходу на зимовий чи літній час. Періодично можновладці підіймають питання про скасування такого переходу. Наприклад, у 2011 році навіть була прийнята відповідна постанова. Але потім її було анульовано.

Нові статті

Схожі статті

Скинули з висоти 25 метрів: вчені провели експеримент із курячим яйцем і воно вціліло. Як їм це вдалося?

В американському штаті Пенсільванія група вчених провела цікавий експеримент із курячим яйцем. Його кинули з великої висоти, а саме – з 25 метрів. І яєчко не розбилося.

Пластична хірургія жива, поки вони відомі: вражаючі метаморфози українських зірок після процедури!

Українські зірки, які пройшли через пластику, показують, що це не соромно — навпаки, це може бути важливим кроком на шляху до успіху. Вони продовжують залишатися прикладом.

Ідеальна кандидатура на Євробачення-2025: Джамала озвучила, кого бачить на сцені пісенного конкурсу

Переможниця міжнародного пісенного конкурсу "Євробачення-2016" Джамала назвала ідеальну кандидатуру на цей конкурс в 2025 році. Кого із зіркових українок вона б відправила туди, якщо не себе?

Дитячі фото Олі Полякової та Монатіка проти сучасного іміджу: відразу видно, хто вкладається у пластику

Цікаво подивитися на дитячі фото відомих людей і порівняти їх із тим, як вони виглядають сьогодні. Іноді ми не розуміємо наскільки змінились наші кумири, поки не поглянемо на них у ретроспективі.