Ще ближче до євростандартів: в Україні скасовують заочну форму навчання та реформують вищу освіту

Євростандарти вже близько: в Україні анонсовано тотальну зміну системи освіти. Заочного навчання більше не буде, а предмети та термін навчання можна обирати самостійно. 3 головні інновації

Український уряд підтримав новий законопроект, згідно з яким вища освіта в країні буде повністю реформована. Мета майбутньої оптимізації полягає в тому, щоб максимально наблизити освітні процеси до європейських стандартів.

Іноваційна система освіти: строк навчання можна регулювати
Іноваційна система освіти: строк навчання можна регулювати

Нова система стане більш гнучкою. Студенти отримають більше свободи дій, зможуть самостійно обирати найцікавіші предмети та тривалість навчання. А ще в них з’явиться можливість змінювати спеціальність через 1-2 роки після початку навчання. Детальніше про інновації у сфері освіти розповімо далі.

Регулювання терміну навчання

Опція буде доступна студентам, що навчаються за контрактом. Наприклад, отримати наукову ступінь можна буде за 6 років, або ж обрати пришвидшений варіант навчання та завершити бакалаврат за 3 роки замість 4-х. Завдяки новій системі студент зможе самостійно формувати зручний графік навчання на той випадок, якщо йому треба ще працювати або приділяти більше уваги вивченню певних предметів.

Вибір спеціальності після першого чи другого курсу

Нова система освіти: вибір спеціальності можливий через 1-2 роки
Нова система освіти: вибір спеціальності можливий через 1-2 роки

Вибір професії робиться на все життя, а здійснити його відразу після школи вкрай складно. Нова система навчання надає студентам більше часу для того, щоб визначитися з майбутнім фахом. Після вступу на вибрану галузь (наприклад, “Медицина”) студент на протязі 1-2 років вивчає загальні предмети, а вже потім обирає конкретну вузькопрофільну спеціалізацію.

Заочне та вечірнє навчання відійдуть в минуле

Система освіти по-новому: заочка відходить у минуле
Система освіти по-новому: заочка відходить у минуле

Їх замінить дистанційна форма набуття знань. Влада наголошує, що Україні потрібні освічені фахівці і саме тому з 2024 року заочка відміняється. Бо вона — менш ефективна та є пережитком радянського минулого.

Іноваціна система освіти: регульований обсяг аудиторних знань
Іноваціна система освіти: регульований обсяг аудиторних знань

Під час пандемії Kovid саме дистанційне навчання продемонструвало максимальну ефективність на відміну від звичайної купівлі дипломів та інших документів про освіту, що притаманні заочній формі навчання.

Іноваційна система навчання: кількість вибіркових курсів для регульованих спеціальностей зменшиться
Іноваційна система навчання: кількість вибіркових курсів для регульованих спеціальностей зменшиться

Керівництво України продовжує будувати якісну систему освіти, і це в подальшому дозволить створювати інновації та активно розвивати людський капітал.

Нові статті

Схожі статті

Скинули з висоти 25 метрів: вчені провели експеримент із курячим яйцем і воно вціліло. Як їм це вдалося?

В американському штаті Пенсільванія група вчених провела цікавий експеримент із курячим яйцем. Його кинули з великої висоти, а саме – з 25 метрів. І яєчко не розбилося.

Пластична хірургія жива, поки вони відомі: вражаючі метаморфози українських зірок після процедури!

Українські зірки, які пройшли через пластику, показують, що це не соромно — навпаки, це може бути важливим кроком на шляху до успіху. Вони продовжують залишатися прикладом.

Ідеальна кандидатура на Євробачення-2025: Джамала озвучила, кого бачить на сцені пісенного конкурсу

Переможниця міжнародного пісенного конкурсу "Євробачення-2016" Джамала назвала ідеальну кандидатуру на цей конкурс в 2025 році. Кого із зіркових українок вона б відправила туди, якщо не себе?

Дитячі фото Олі Полякової та Монатіка проти сучасного іміджу: відразу видно, хто вкладається у пластику

Цікаво подивитися на дитячі фото відомих людей і порівняти їх із тим, як вони виглядають сьогодні. Іноді ми не розуміємо наскільки змінились наші кумири, поки не поглянемо на них у ретроспективі.