Традиційно Хелловін святкують в Америці та Західній Європі. Наслідуючи звичаї, люди одягаються в маски та костюми нечистої сили або містичних персонажів. Ходять по хатах, випрошуючи солодощі та жартома погрожують господареві, якщо нічого не отримають.
Як же виникло це свято?
Є гарна легенда про пияку Джека, якому вдалося хитрістю обдурити самого Чорта. Джек попросив його дістати яблук з дерева, а потім, мовляв, можна вже й душу його забрати. Чорт погодився і видерся на яблуню. Хитрий чолов’яга швидко накреслив на стовбурі хрест і нечистий опинився в пастці. Пообіцявши Джеку, що він ніколи не забере його в пекло, опинився на волі.
Розсердившись на розумну людину, кинув у нього розпеченим вугіллям з пекла. Замерзлий Джек підібрав його і помістив у ріпу. Прогулявши все життя, до раю хитрюга теж не потрапив. Так і блукає досі його неприкаяна душа між світами. А головний атрибут Хеллоуїна – гарбуз зі свічкою всередині називається світильник Джека.
Але це лише легенда, насправді це традиція давніх кельтів. Вони відзначали зміну сезону та ніч, коли можна було зустрітися з духами померлих предків. Кельти, щоб не стати здобиччю тіні мертвих, у своїх будинках гасили вогні. Підношення духам виставлялися на вулиці. А самі жителі виходили надвір і збиралися біля вогнищ. Одягалися в звірині шкури і голови, щоб відлякати привиди своїм жахливим виглядом.
Хелловін у наші дні
Це свято й до тепер дуже популярне. Під час Хеллоуїна прикрашають будинок різними атрибутами, головну роль відіграє ліхтар із гарбуза у вигляді голови. Також традиційно діти перевдягаються у страшні чи яскраві костюми та ходять по сусідах самі чи з батьками, випрошуючи солодощі. Задають жартівливі запитання: «Солодкість чи гидота?» або «Гаманець чи життя?». На які господар відповідає: «Дякую, беру і те, й інше!». І щедро обдаровує дітлахів цукерками та пряниками.