Сьогодні, 28 жовтня в православній церкві України відзначають День пам’яті Параскеви Іконійської. Ця великомучениця та християнська свята мешкала на малоазійських територіях у III столітті. З грецької мови її ім’я перекладається як “П’ятниця”. Саме тому в народі святу мученицю часто називали Параскевою П’ятницею. А ще саме в цей день тижня вона була похрещена.
Мучениця з гідністю прийняла страждання за свою християнську віру. Вона проповідувала канони Христа та схилила до цієї віри багатьох людей. За це жінку засудили та приговорили до мученицької смерті. Параскева пішла до Бога після численних тортур.
Параскева серед вірян вважається покровителькою худоби та сільськогосподарських полів. Вона дбає про сімейний добробут, зцілює хворих.
В народних традиціях східних слов’ян Параскева П’ятниця асоціювалася з культом родючості. А ще її вважали дуже жорсткою покровителькою, яка може покарати жінок за порушення певних правил.
Цього дня в народі святкують день слов’янської богині П’ятниці, що захищала матерів та жінок. Сьогодні молодим дівчатам треба молитися про вдале заміжжя, а дорослі люди за традицією починають готувати свій будинок до зимівлі.
Прикмети 28 жовтня
- тепло протримається ще дуже довго, якщо листя на вишневих деревах ще не осипалося;
- якщо вранці дерева вкриті інеєм – скоро слід очікувати морозу;
- про скору сильну бурю свідчить помітне коло, що оточує місяць;
- туман випадає в ранці — до відлиги;
- побачити сьогодні білку — це до теплої погоди;
- якщо сонце на сході вкрито хмарами буде негода;
- ввечері небо чисте, а місяц вбрався багряним світінням зима буде морозною та сніжною;
- ясне синє сяє тьмяними зірками вночі, а вдень літають комахи – зима точно буде теплою.
Чого в цей день краще не робити?
28 жовтня, за 64 дні до новорічних свят, існують певні заборони. Сьогодні краще відмовитись від сварок, прядіння, шиття та вишивання. Дівчатам краще не розчісуватись та не мити голову.
Щоб не “Віддати” комусь власне щастя — нічого сьогодні не позичайте та не віддавайте.
Іменини
Іменини святкують Денис, Дмитро, Афанасій, Іван, Юхим, Семен, Ян та Лук’ян