Листопад — яскраве природне явище, яке відбувається пізньою осінню. Листя на деревах спочатку змінює свій традиційний зелений колір на рожевий, жовтий, помаранчевий, пурпурний, а потім — починає тихесенько кружляти у повітрі, облітаючи на землю. Різнокольорова ковдра з опалого листячка — чи не ідеальний фон для красивих світлин? Саме через свої яскраві та різноманітні кольори осінь зі своїм листопадом так популярна серед професійних фотографів та звичайних людей, які бажають зробити яскраві світлини для домашнього альбому.
Але тут треба бути обережним. Серед багаточисленних народних прикмет є й така, що не радить фотографуватися на тлі осінніх пейзажів та листопаду. Наші предки вірили в те, що листопад несе в собі негативну енергетику, яка може погано вплинути на життя людини, зображеної на світлині.
Справа в тому, що листопад — це біологічний процес, що втілює в собі в’янення природи. Дерева поступово засинають перед зимівлею, життєві процеси в них вповільнюються та зупиняються. Крім того, у землі зменшується кількість вологи та поживних речовин. Щоб вберегти сили для холодної пори року — рослини скидають з себе листя. Завдяки процесу листопаду листя на деревах оновлюються, але…
Явище листопаду саме по собі символізує відмирання старого, а це вже несе в собі негативні енергії. Через світлину вони можуть увійти і в життя людини, яка сфотографувалася на тлі жовтого листячка на землі. Саме тому народна прикмета не радить проводити портретну фотозйомку поряд з намальованими осінню пейзажами.
Втім, такі народні забобони можуть бути лише предметом уяви наших пращурів, що асоціювали листопад з відмиранням живого. Можливо, ця прикмета і не працює — якщо в неї не вірити.