Вночі 6-го листопада небо України стало яскраво-рожевим. Жителі багатьох міст і містечок Донецької, Харківської, Київської та інших областей країни побачили дуже красиве и незвичайне для України оптичне явище. Північне сяйво “Аврора” вперше з’явилося о 19.30 вечора 5 листопада у декількох містах (Донецьк, Добропілля, Краматорськ, Слов’янськ).
Взагалі то такий оптичний ефект, як північне сяйво — є нетиповим для європейського континенту. Але іноді трапляються дива. Астроном харківського планетарію Володимир Кажанов розповів, хто став тим чарівником, який на початку листопада зробив українцям новорічну різнокольорову виставу. За його словами — північне сяйво запалило вночі… Сонце. Справа — в потужній геомагнітній бурі, пов’язаній з викидом корональної маси, яка сталася на Сонці декілька днів тому і досягла поверхні Землі саме вночі з 5 на 6 листопада.
Експерт зазначає, що спрогнозувати появу такого оптичного явища вкрай складно і одночасно наголошує:
— Це явище природи буде повторюватись у майбутньому.
Зазвичай північне сяйво з’являється на відстані 25-30ºC від земних магнітних полюсів, але ж Україна знаходиться зовсім в іншій широті: 52ºC — 44 ºC, тому в нас його вважають дуже рідкісним явищем. Цей оптичний ефект виникає у верхніх шарах земної атмосфери як результат впливу нескінченних потоків заряджених частинок Сонця, які магнітним полем спрямовуються прямо до полюсів.
До речі, за 2023 рік північне сяйво на території України фіксують вже вдруге. Вперше рожеві плями у нашому небі запалали 24 квітня. Тоді полярне сяйво змогли побачити українці, що мешкають в північних регіонах країни, на Хмельниччині та Львівщині.