Ситуація в Україні змушує багатьох громадян облаштовувати своє життя за кордоном. Багато європейських країн надали тимчасовий прихисток нашим біженцям. Серед них є і Німеччина, в якій зараз перебувають понад 1 мільйон українців. Інтеграція наших в німецьку громаду відбувається успішно, і дедалі більше українських громадян намагаються офіційно працевлаштуватися на роботу в Німеччині.
Чи є шанс знайти роботу тим, хто не знає німецької мови та скільки платять за таку працю? Згідно з офіційною інформацією, українці, що переїхали з України до Німеччини та не знають тамтешньої мови — роботу знайти зможуть. Працевлаштуватись їм можливо в сфері логістики або ж на виробництві. Приблизний розмір заробітної плати за таку роботу складає 12-13 євро за годину праці, але без податкових відрахувань.
Робота в логістиці не вимагає знань німецької мови, бо зазвичай в складських умовах чи на підприємствах вже працюють люди, які розмовляють українською мовою та можуть сприяти комунікації між новими співробітниками та керівництвом.
В Німеччині можна знайти і вакансії зі значно вищими ставками. Наприклад кур’єрам поштового оператора платять 16.03 євро за годину праці без податкових відрахувань. Крім того, працівники, що влаштувались на роботу в Німеччині, можуть розраховувати на компенсаційні виплати за інфляцію. Їх розмір буває різним, а виплачують таку компенсацію як місцевим мешканцям, так і іноземним громадянам і в тому числі — українцям. Наприклад, ті ж поштові кур’єри можуть отримувати приблизно 190 євро компенсації за інфляцію за один місяць роботи. Також роботодавці Німеччини відкриті для співробітництва з українцями, які добре володіють англійською мовою.
Зараз в Німеччині намітилась тенденція до підвищення зацікавленості у співробітниках з України. Завдяки спрощеному доступу до ринку праці, допомозі іноземцям з освоєнням мовних та інтеграційних курсів — працевлаштування в Німеччині стає більш привабливим. В порівнянні з минулим роком німецькі роботодавці більш зацікавлені та відкриті для працевлаштування українців.
Німецький інститут економічних досліджень наводить цікаву статистику, згідно з якою вже зараз біля 31% українських біженців демонструють професійну активність за кордоном. Для порівняння — на початку повномасштабного вторгнення цей показник становив всього лише 18%. В майбутньому експерти очікують його подальшого підвищення до 70%-80%.