Бородянський півник для багатьох став символом незламності, адже керамічна іграшка витримала ворожий удар на початку повномасштабного вторгнення. Тепер ця іграшка подорожує світом і багато хто вважає за необхідне прикрасити новорічну ялинку саме цим півником.
Раніше подібні вироби випускалися на Васильківському майоліковому заводі. На ялинкову прикрасу півника перетворив бренд Gunia. Тепер такі можна побачити на ялинках у канцелярії президентки Литви, у приміщенні федеральних зборів Швейцарії, Європейської служби зовнішніх справ та Європейської комісії у Бельгії.
Присутній півник на ялинках у Чилі, Японії, Нідерландах. Не обійшлося без подібної прикраси й на головній ялинці США та в НАТО. Придбати таку іграшку неможливо. United24 сповістив, що подібну ялинкову прикрасу можна виграти лише в лотерею, сплативши 24 долари. Усі зібрані кошти мають піти на зведення укриттів для українських школярів. Організатори акції певні, що незламний півник принесе в оселі людей добробут і мир.
Історія бородянського півника
Бородянка піддалася масованим авіаударам з перших днів повномасштабного вторгнення росіян. Світлина зроблена журналістами 6 березня 2022 року. На ній бачимо знищено частину стін будинку, а на єдиній уцілілій висить кухонна шафа з керамічним півником зверху. Це просто приголомшливе видовище.
Власниця помешкання, на щастя, вижила й передала глечик у вигляді півника до Національного музею Революції Гідності. Тепер, як бачимо, бородянський півник крокує по всій планеті. Васильківську майоліку має навіть Борис Джонсон. Перебуваючи на посаді прем’єр-міністра Великобританії, він навідувався до Києва й отримав кераміку з рук харківської художниці.