Норвегія
Всім українцям, які нині перебувають у цій країні і надумають повернутися на батьківщину, виплатять 17,5 тис. крон. Отримавши цю суму, слід відразу ж придбати квиток і відправитися додому, сповіщає oboz.ua.
Якщо людина має посвідку на проживання чи статус колективного захисту, то оформивши відповідні документи в Норвезькому імміграційному управлінні та пред’явивши куплені квитки, отримає на руки суму, еквівалентну 1,2 тис. доларів.
Фінляндія
Норвегія хоч і не є членом ЄС, але подала гарний приклад іншим. Услід за норвежцями відповідний закон з’явився й у фінів. Він набирає чинності у 2024 році. Тут готові платити навіть тим, кому відмовили у притулку в цій країні. Якщо заявник відкличе прохання про притулок, він також може розраховувати на 5300 євро.
Щоб отримати всю суму в повному об’ємі, слід укластися в 30-денний термін. Коли він спливе, сума гранту різко зменшиться до 2000 євро. Ці гроші можна не лише отримати на руки, але й використати як оплату за навчання чи на відкриття малого бізнесу.
Чехія
Поки у цій країні діє тимчасовий захист для українців, який продовжили до березня 2025 року. Якщо є бажання повернутися додому раніше, чеський уряд обіцяє надати виплату певної суми. Кількість грошей не сповіщається. Отримати ці підйомні можуть лише ті біженці, право яких на перебування в Чехії складає більш як 3 місяці.
Інші країни
У Швейцарії розглядали питання про виплати 4355 доларів для українських біженців, що повертаються, але цю норму поки що не затвердили. У розробці програма виїзних виплат нині перебуває і в Ірландії. Гроші готові виплачувати тим українцям, житло яких на батьківщині уціліло.