У 2007 році в англійській родині Гарсайдів народилася дівчинка, яку назвали Шарлоттою. Немовля було зовсім крихітним й важило всього 900 г. Вагітність жінки розвивалася нормально, а перейми розпочалися на 8-му місяці.
Перед пологами лікарі були певні, що мають справу з 24-им тижнем вагітності. Насправді ж це був уже 36-ий. Малятко було схоже на порцелянову ляльку. Медики не давали шансів на життя, але Шарлотта всупереч прогнозам уже відзначила 16-річчя.
На жаль, дівчинка так і залишилася Дюймовочкою, хоча всі її родичі мають нормальні людські параметри. Дитинство дитини минуло по лікарнях. Доводилося весь час здавати купу аналізів. Було складно, але Шарлотта все винесла з дивовижним спокоєм.
Тож попри мініатюрні розміри дитина має сталевий характер. Скільки відміряно жити з таким рідкісним генетичним діагнозом, не береться прогнозувати жоден лікар. Натомість рідня Шарлотти насолоджується кожним днем спілкування з дитиною.
Тепер Гарсай знає, що страждає на первинну карликовість. Цей ген присутній у батьків дівчинки, але не передався жодній іншій дитині, проявившись виключно у Шарлотти. У неї не лише маленький зріст, але й вушка, ніс, череп, дуже мало волоссячка на голові.
Зазвичай люди з карликовістю не виростають вище метра й рідко доживають до підліткового віку. Коли маму Шарлотти виписали з пологового будинку, попередили, що навряд чи вони відзначать 1-річчя дитини. Натомість минуло вже 16 років, а дівчинка жива.
Вона ходить до школи, отримує відмінні оцінки, залюбки спілкується з однокласниками й не здатна довго всидіти на одному місці. Шарлотта бере участь у всіх родинних розвагах і навіть катається на конях.