Уперше про телефон, який можна згинати, людство дізналося у 2019 році. Відтоді виробництво китайських та корейських моделей лише нарощувалося. Серед окреслених планів – зростання продажів у 2027 році до 100 млн апаратів.
Якщо раніше, зігнувши смартфон, його можна було викинути, то тепер з’явилися технології, завдяки яким власник телефону може згортати й розгортати смартфон, збільшуючи чи зменшуючи екран за потреби.
Назвати новітні моделі телефонів гнучкими у прямому сенсі поки що не можна. Вони більше нагадують розкладачки. Досягнути подібного ефекту вдалося завдяки заміні скляних дисплеїв на пластикові.
Першими показали розкладний смартфон Galaxy Round ще у 2013 році представники Samsung. Хоча на ІТ-виставках можна було побачити втілення подібної технології у життя й раніше від інших виробників. Тоді корпус ще не вмів згинатися, а лише був трішки ввігнутим.
У 2016 році Lenovo представила гнучкий браслет CPlus і планшет Folio, який можна було за потреби зігнути навпіл. У серію подібні апарати запустили лише за кілька років. Розробникам довелося ще трішки доопрацювати технології, щоб запобігти ламанню дисплеїв й досягти 70-тисячної планки циклів згинання-розгинання.
Перші моделі запустили в продаж у 2018-му. Китайський FlexiPai мав дисплей у 7,8 дюйма і спокійно складався книжечкою. Коштувала нова іграшка $1300. Услід за нею розгойдалися й інші виробники гаджетів.
Напевно, є щасливчики, що мають подібні моделі смартфонів і в Україні. Серед зірок поки що таких не було помічено, а от топполітики й бізнесмени вже напевно не змогли пройти мимо новинки.