Індонезійські папужки-какаду, що мешкають на острові Танімбар, здивували мережу своїми здібностями. Пташки з міцними дзьобами виготовили з гілок дерев щось, схоже на столові прилади. Для свого виробу какаду використали… звичайні тоненькі гілки дерев.
Вчені з Віденського університету ветеринарної медицини довгий час займались дослідженням поведінки папужок-какаду Гоффіна. Оскільки в умовах дикої природи спостерігати за цими пташками вкрай складно, можна сказати, що неможливо – бо вони мешкають у важкодоступних місцях, науковці вирішили спіймати декілька представників цього виду і помістити їх в польовий вольєр.
Доктор Марк О’Хара з університету ветеринарної медицини заявив про те, що під час досліджень папужки какаду продемонстрували високий рівень спритності під час виготовлення і використання столових приладів з дерев’яних гілочок.
Щоб спостерігати за пташками було цікавіше — дослідники надали зграї папуг з гачкоподібними дзьобами тропічні фрукти. Щоб поласувати ними — какаду довелося використати саморобний “столовий прилад” для обробки смаколика. Наприклад, один із папуг використав гілочку дерева задля того, щоб обробити нею морське манго. Загальна кількість осіб в досліджуваній зграї склала 15 пташок, і з них 2 папуги скористались для обробки тропічних фруктів саморобними столовими приладами.
Какаду виготовляли гілки різними методами. Саморобні прилади були завтовшки різного розміру. Наприклад, для розколювання плоду папужкам знадобились товсті гілочки з дерев. Тоненькі ж гілки стали їм у нагоді, коли виникла необхідність проштрикнути шар, який оточував собою насіння. А ось гілочки середньої товщини птахи використовували для того, щоб дістати з фруктів насіння.
Дослідники з Віденського університету також зауважили, що така поведінка папуг какаду не є успадкованою. Птахи набувають таких навичок вже під час життя і вчаться ним самостійно.