Індійська поліція звільнила з-під варти голуба з Тайваню, якого тримали за гратами 8 місяців. Птаха миру підозрювали у шпигунстві на користь Китаю, але потім — розібрались в справі детально, виправдали голуба і відпустили його на свободу.
Впіймали імовірного шпигуна у передмісті Мумбаї, біля пристані Пір Пау. Приводом для підозр стали повідомлення, які були зафіксовані двома кільцями на нозі птаха. Вони були написані китайськими ієрогліфами.
Поліція, звісно, відловила птаха до з’ясування усіх обставин. Трохи згодом його відправили до спеціального тваринного притулку містечка Мумбаї. Проти голуба відкрили кримінальну справу про шпигунство. Але після з’ясування усіх обставин її все ж закрили за відсутності доказів і мотивів.
Під час свого розслідування поліція Індії з’ясувала, що голуб потрапив на територію їх держави з Тайваню. Але він — зовсім не шпигун, а учасник перегонів. До поліції звернулись із некомерційної компанії People for the Ethical Treatment of Animals — із проханням звільнити птаха, бо він не той, за кого його прийняли.
Після звільнення голуба було передано до Бомбейського товариства з запобігання жорстокому поводженню з тваринами. Невдовзі лікарі цього закладу визволили голуба, відпустивши на волю.
Цікаво, що поліція Індії вже не вперше підозрює птаха у шпигунстві. Наприклад, в 2020 році правоохоронці Кашміру затримали голуба, якого теж вважали шпигуном. Птах перелітав кордон між Індією та Пакистаном. Трохи згодом його теж випустили.
Взагалі останніми роками історії по птахів, які служать на користь тієї чи іншої країни – стали з’являтись в інформаційному просторі дедалі частіше. Окрім голубів в немилість потрапляють гусі, горобці, а разом із ними і комарі. Легенди про біологічну зброю, роль якої грають птахи – цікаві, але не мають під собою ніякого наукового обгрунтування.