Американський соціолог Артур Брукс кілька десятиліть поспіль працював над дослідженням феномену щастя. Одночасно з тим цей чоловік працює в університеті Гарварду та викладає студентам курс щастя. Роки праці вченого дарма не пройшли. Він зміг відшукати відповіді на питання щодо того, що ж насправді значить — бути щасливим. Артуру вдалось дійти певних висновків.
Отже, що ж таке справжнє щастя на думку американського соціолога та як людям його досягти?
В своїй книжці, яку Брукс випустив нещодавно, автор наголосив головну істину, яку зрозумів про людське щастя. На його думку, щастя — це не пункт призначення, на якому варто зупинитись. Це — напрямок, до якого людина повинна прагнути.
За словами Артура Брукса — коли він зустрічає ту чи іншу людину на своєму шляху, то відразу може розпізнати — в чому ж полягає для неї та “дієта”, яка приносить щастя в життя. А ще може за кілька митей дізнатись, яких саме мікроелементів щастя людині не вистачає.
Ось головні складові щастя, які виділив за результатами своїх досліджень Артур Брукс:
- насолода;
- задоволення;
- мета
ці три компоненти дослідник назвав білками, жирами та вуглеводами щастя, яке всі шукають.
Насолода. Артур Брукс помітив, що багато людей вбачають насолоду саме в задоволенні потреб. Втім, це не одне і те ж. Він вважає найжахливішими моментами життя постійну гонитву за приємними враженнями.
Задоволення. Сюди дослідник відніс радість людини та нагороду, яку вона отримує в якості плати за боротьбу, яку довелось пережити.
Мета на думку Брукса — це відчуття певного сенсу життя. За словами викладача Гарварду — з усіх трьох мікроелементів справжнього щастя людина більш за все повинна відчувати та прагнути саме мети і її досягнення.