Назвали 10 найкращих університетів України: красиві, старовинні, навчають еліту України

Війна війною, а необхідність отримання вищої освіти ніхто не скасовував. Звісно, хочеться навчатися у найкращому виші. Дізнаймося, які з українських університетів вважаються найпрестижнішими.

Рейтинг вишів 2022 складено за версією Центру міжнародних проєктів “Євроосвіта”.

1 місце

Очікувано дісталося Київському національному університету ім. Тараса Шевченка. Тут найбільший вибір спеціальностей, тож кожен абітурієнт знайде для себе факультет, що припав до душі. Студентів у виші теж найбільша кількість порівняно з іншими навчальними закладами.

2 місце

Теж залишилося за киянами. Щоб потрапити на навчання до НТУ “Київського політехнічного інституту ім. Ігоря Сікорського, знадобиться здолати конкурс у 5,5 осіб.

3 місце

У трійку лідерів увірвалися харків’яни. У національному університеті ім. В.Н. Каразіна можна вивчати природничі науки, біологію, географію тощо.

4 місце

Львівська політехніка – старовинний навчальний заклад

У НУ “Львівській політехніці” мріють навчатися чимало випускників шкіл. Це один із найстаріших технічних вишів у Східній Європі.

5 місце

Технічну спеціальність на вищому рівні можна здобути також у НТУ “Харківському політехнічному інституті”.

6 місце

Це єдиний сумський універ, що втрапив до кращої десятки. Сумський державний університет входить до топу 350 вишів світу і топ 100 навчальних закладів у Східній Європі.

7 місце

Другий виш Львова опинився у рейтингу най-най. У національному університеті ім. Івана Франка можна опанувати професію філософа, юриста, хіміка й чимало інших.

8 місце

Якісну освіту можна отримати в НУ біоресурсів

Ще один київський виш, що проскочив у першу десятку. У Національному університеті біоресурсів і природокористування чимало факультетів і кафедр, а ще у підпорядкуванні присутні науково-дослідні інститути.

9 місце

Харківським науковцям вдалося двічі втрапити до топу 10. В Національному університеті радіоелектроніки відкриваються широкі перспективи для охочих опанувати інформаційні технології та радіотехніку.

10 місце

Замикає рейтинг престижності Дніпро. Саме в Дніпровському національному університеті здобував освіту Олесь Гончар, іменем якого згодом назвали навчальний заклад.

Нові статті

Схожі статті

Народні прикмети на Трійцю 2024: не робіть цього 23 червня, щоб віку собі не вкоротити – головні заборони

В 2024 році християни української церкви відзначають свято Трійці 23 червня. "Один факт" розповість, які традиції, забобони і заборони існують в одне з найбільших релігійних свят року.

“Клуб 40 років і незаміжня”: Аніта Луценко, Tayanna, Лідія Таран та інші зірки, які не побралися за піввіку

Деякі зіркові українки із заміжжям не поспішають. Аніта Луценко, Лідія Таран, Tayanna та інші знаменитості довели, що шукати справжнє кохання після 40 — все ще можливо.

“Нас буде шестеро”: Тімур та Інна Мірошниченки розповіли, що запланували невдовзі всиновити ще одну дитину

В родині Тімура та Інни Мірошниченків очікують на поповнення. Невдовзі їх стане шестеро, бо родина вирішила всиновити ще одну дитину. Більше деталей "Один Факт" розповість далі.

Чи можна їсти стару картоплю та цибулю, які проросли: експерти дали цікаву відповідь, котра здивує всіх

Зимові запаси картоплі та цибулі не завжди вдається зʼїсти вчасно. Чи можна вживати в їжу старі овочі, що проросли і що з цього приводу кажуть експерти? Читайте про це далі.