У сервісних центрах МВС було схвалено 289 комплектів на виготовлення номерних знаків за бажанням автовласників. Водії у переважній більшості зверталися з проханням отримати унікальний номер онлайн.
Втім, близько шести десятків заявок довелося відхилити, оскільки вони не відповідали чинним вимогам. Адже номерний знак має мати унікальну комбінацію символів. У разі якщо хтось уже замовив подібний, слідує відмова від адміністратора служби.
Спеціально задля цього у формі замовлення на сервері є поле для перевірки назви. Функціонал швиденько перевіряє бажаний набір букв і цифр, видаючи результат – зайнятий він чи ще вільний.
Також заявку на індивідуальний номер можуть відхилити й в іншому разі, якщо:
- чергуються українські букви з латинськими;
- напис містить дискримінаційний характер;
- порушуються норми ставлення до релігії;
- зачіпається стать, освіта, рід занять;
- використовується соціальний чи майновий стан;
- вказується місце проживання;
- вживаються ненормативні вирази;
- читається схожість з назвами установ типу ЗСУ, СБУ тощо;
- залучається торговельна марка без письмової згоди власника;
- імітуються державні символи – герб, прапор тощо;
- графічні елементи нагадують літери й цифри.
Якщо є бажання додати графічний елемент, доведеться особисто завітати до сервісної служби, оскільки онлайн подібні заявки не розглядаються. До того ж автолюбителю доведеться підтвердити документально, що він має право використовувати подібний знак.
Тож тим, хто хоче виділитися номерним знаком на дорозі, слід ретельно опрацювати назву й зовнішній вигляд знаку, який буде виготовлено після отримання схвалення адміністратора сервісного центру.