Українцям знову дозволили обирати підпис на номерних знаках авто: є певні нюанси для отримання дозволу

Щойно сервісними центрами МВС було відновлено послугу виділення індивідуальних номерних знаків, як посипалися звернення офлайн і через Електронний кабінет водія. Лише за 4 дні назбиралося майже три сотні заявок.

У сервісних центрах МВС було схвалено 289 комплектів на виготовлення номерних знаків за бажанням автовласників. Водії у переважній більшості зверталися з проханням отримати унікальний номер онлайн.

Втім, близько шести десятків заявок довелося відхилити, оскільки вони не відповідали чинним вимогам. Адже номерний знак має мати унікальну комбінацію символів. У разі якщо хтось уже замовив подібний, слідує відмова від адміністратора служби.

На номері не можна поєднувати українські та латинські букви

Спеціально задля цього у формі замовлення на сервері є поле для перевірки назви. Функціонал швиденько перевіряє бажаний набір букв і цифр, видаючи результат – зайнятий він чи ще вільний.

Також заявку на індивідуальний номер можуть відхилити й в іншому разі, якщо:

 • чергуються українські букви з латинськими;
 • напис містить дискримінаційний характер;
 • порушуються норми ставлення до релігії;
 • зачіпається стать, освіта, рід занять;
 • використовується соціальний чи майновий стан;
 • вказується місце проживання;
 • вживаються ненормативні вирази;
 • читається схожість з назвами установ типу ЗСУ, СБУ тощо;
 • залучається торговельна марка без письмової згоди власника;
 • імітуються державні символи – герб, прапор тощо;
 • графічні елементи нагадують літери й цифри.
Номери мають бути індивідуальними й не повторюватися

Якщо є бажання додати графічний елемент, доведеться особисто завітати до сервісної служби, оскільки онлайн подібні заявки не розглядаються. До того ж автолюбителю доведеться підтвердити документально, що він має право використовувати подібний знак.

Тож тим, хто хоче виділитися номерним знаком на дорозі, слід ретельно опрацювати назву й зовнішній вигляд знаку, який буде виготовлено після отримання схвалення адміністратора сервісного центру.

Нові статті

Схожі статті

Величезна територія з видом на Дніпро: як виглядає маєток Наталії Могилевської, який знаходиться під Києвом

Співачка Наталія Могилевська показала свій заміський будинок під Києвом з терасою на березі Дніпра: як виглядає маєток та чи проживає там зірка?

Гороскоп на 19 червня 2024 року для всіх знаків Зодіаку: чітко розплануйте день, щоб уникнути неприємностей

Гороскоп на 19 червня 2024 року для всіх знаків Зодіаку: спробуйте зробити все можливе від себе, щоб день був максимально сприятливим та успішним.

Як зберігати кріп на зиму в сухому чи свіжому вигляді: найкращі способи заготівлі зелені – бабусині

Заготівля кропу на зиму — питання, що актуальне для багатьох городників. Взимку вартість кропу в магазинах зростає, тому краще ці прянощі заготувати власноруч ще влітку. Читайте, як це зробити.

Робота в Німеччині: які вакансії пропонують українцям і який мінімум можна заробити за 1 годину праці

Німеччина — одна з країн, яка з весни 2022 року прийняла у себе чи не найбільшу кількість українців. Дізнайтесь, яку роботу там пропонують зараз і скільки платять за 1 годину праці?