Мінсоцполітики готує тренерів: допоможуть охочим усиновити дитину, що постраждала через війну

Війна призвела до появи чималої кількості дітей-сиріт. Виникла нагальна необхідність залучити прийомних батьків, вихователів, усиновителів, опікунів, патронатних вихователів до догляду за малечею. З цією метою стали готувати тренерів, які мають працювати з родинами-усиновлювачами.

З цією метою була впроваджена програма підготовки кандидатів на усиновлення чи піклування над дітьми, що залишилися без родичів. Сертифікати отримали перші 45 фахівців із різних куточків України.

До підготовки тренерів, які займатимуться з кандидатами на сімейні форми виховання, залучилися не лише Мінсоцполітики, але й Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), а також Партнерство “Кожній дитині”.

Триває підготовка тренерів для усиновителів

Перед тренерами стоїть важливе завдання підготувати родини до прийому чужих дітей, роз’яснити нюанси поведінки з підопічними й залагодження формальних питань.

Всі діти, що потребують опіки, мають власні душевні травми. Показати їм свою любов, змусити повірити у щирість, знайти порозуміння, викликати довіру – завдання не з легких. Не кожна людина здатна інтуїтивно діяти правильно. Тож потрібні будуть тренери, що мають супроводжувати, спрямовувати й підказувати.

Навчання тренерів продовжуватиметься, бо їх знадобиться чимало. Чим більше дітей потрапить у родини, тим краще для них. Люди, що зголосилися допомагати прийомним батькам, проходили понад 3 місяці навчання, поєднуючи теорію з практикою.

Цей період розбили на кілька етапів. Перший проводився онлайн. Тут кандидатів знайомили з програмою підготовки, нюансами чинного законодавства щодо усиновлення, специфікою майбутньої роботи, давали ази професійної майстерності.

Останнім часом з’явилося чимало дітей, що потребують опіки

Далі відбувалися очні заняття. Новачків відділяли окремо від тих, хто вже має сертифікат і лише підвищує кваліфікацію. Після теоретичної частини застосували практичну – спілкування з людьми, охочими взяти до своєї родини дитину.

Кваліфіковані наставники, що вдало пройшли навчання й отримали сертифікати, приступили до роботи з кандидатами на усиновлення й опіку.

Нові статті

Схожі статті

Графік відключення світла на 19 червня: де і коли будуть вимикати світло — що кажуть в Укренерго та ДТЕК

Компанія "Укренерго" і ДТЕК надали актуальні графіки погодинних відключень світла для промислових та побутових споживачів на 19 червня 2024 року. Дізнайтесь, коли та де вимикатимуть світло?

Цей етап вже пройдено та безуспішно: Тіна Кароль вперше розповіла, чому більше не хоче виходити заміж

Тіна Кароль не афішує своє особисте життя, однак їй доволі часто приписують романи з іншими медійними людьми: чи збирається співачка одружуватись вдруге?

Не холостячка, як думають всі: Анастасія Приходько показала, як виглядає її чоловік, якому народила 2 дітей

Анастасія Приходько вирішила поділитись моментами особистого життя та показалась разом із чоловіком Олександром: що відомо про чоловіка співачки?

Вся правда вийшла назовні: Віктор Павлік розповів, чому насправді пішов від екс-дружини – знайшов нову

Віктор Павлік був одружений не один раз та навіть не два, але що ставало причиною розлучення? Невже в останньому шлюбі Катерина Репяхова стала тою самою, заради якої він пішов від дружини.