Мінсоцполітики готує тренерів: допоможуть охочим усиновити дитину, що постраждала через війну

Війна призвела до появи чималої кількості дітей-сиріт. Виникла нагальна необхідність залучити прийомних батьків, вихователів, усиновителів, опікунів, патронатних вихователів до догляду за малечею. З цією метою стали готувати тренерів, які мають працювати з родинами-усиновлювачами.

З цією метою була впроваджена програма підготовки кандидатів на усиновлення чи піклування над дітьми, що залишилися без родичів. Сертифікати отримали перші 45 фахівців із різних куточків України.

До підготовки тренерів, які займатимуться з кандидатами на сімейні форми виховання, залучилися не лише Мінсоцполітики, але й Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), а також Партнерство “Кожній дитині”.

Триває підготовка тренерів для усиновителів

Перед тренерами стоїть важливе завдання підготувати родини до прийому чужих дітей, роз’яснити нюанси поведінки з підопічними й залагодження формальних питань.

Всі діти, що потребують опіки, мають власні душевні травми. Показати їм свою любов, змусити повірити у щирість, знайти порозуміння, викликати довіру – завдання не з легких. Не кожна людина здатна інтуїтивно діяти правильно. Тож потрібні будуть тренери, що мають супроводжувати, спрямовувати й підказувати.

Навчання тренерів продовжуватиметься, бо їх знадобиться чимало. Чим більше дітей потрапить у родини, тим краще для них. Люди, що зголосилися допомагати прийомним батькам, проходили понад 3 місяці навчання, поєднуючи теорію з практикою.

Цей період розбили на кілька етапів. Перший проводився онлайн. Тут кандидатів знайомили з програмою підготовки, нюансами чинного законодавства щодо усиновлення, специфікою майбутньої роботи, давали ази професійної майстерності.

Останнім часом з’явилося чимало дітей, що потребують опіки

Далі відбувалися очні заняття. Новачків відділяли окремо від тих, хто вже має сертифікат і лише підвищує кваліфікацію. Після теоретичної частини застосували практичну – спілкування з людьми, охочими взяти до своєї родини дитину.

Кваліфіковані наставники, що вдало пройшли навчання й отримали сертифікати, приступили до роботи з кандидатами на усиновлення й опіку.

Нові статті

Схожі статті

Як правильно засушити мʼяту на зиму? 5 способів, збереження користі та аромату “приправи” до чаю

Сушена мʼята – чудова рослина для приготування запашного чаю, соусів, салатів та маринадів. Якими способами можна її сушити, щоб заготовка зберегла усі свої корисні властивості?

“Ми вам передзвонимо”: Нікітюк придбала миттєву лотерею і показала, що виграла. 2 мільйони майже в кармані

Леся Нікітюк вирішила пошукати щастя в лотереї. Придбала квиток на касі найближчого супермаркету і показала усім процес стирання захисного покриття монеткою. Чи вдалось їй щось виграти?

В житті 3 знаків Зодіаку настане біла смуга до кінця 2024 року. Хто ці щасливчики та що їм подарує Всесвіт?

В житті 3 знаків Зодіаку настане біла смуга до кінця 2024 року. Хто ці щасливчики та що їм подарує Всесвіт?

“Я не хочу бути сином Ірини Білик”: 25-річний син співачки Гліб Оверчук розповів, чим займається зараз

Ірина Білик має двох синів, у яких різниця у віці складає 16 років. Гліб Оверчук є старшим сином та наразі проживає за кордоном, але пішов шляхом зіркової мами: чим займається юний артист?